/ Hyoga / RealMadryt.pl

Podsumowanie meczów reprezentacyjnych

Wielki mecz Pepego; porażka Hiszpanii

Bośnia i Hercegowina - Portugalia 0:0
Starcie w Zenicy na remis. Portugalia, której barw od początku do końca bronili Pepe, Coentrão i Cristiano, osiągnęła cel i nie przegrała wyjazdowego meczu barażowego. Wielkie spotkanie rozegrał Pepe, dla którego chwilę poświęcił nawet Safet Sušić. - Był fenomenalny, wygrywał wszystkie pojedynki - mówił selekcjoner Bośniaków. Teraz podopiecznym Paulo Bento pozostało jedynie wygrać rewanż na własnym boisku, które, nie ma co do tego wątpliwości, będzie dużo lepsze od tego, na którym piłkarze grali wczoraj.

Skrót meczu można zobaczyć tutaj.

Turcja - Chorwacja 0:3 (Olić 2', Mandžukić 32', Ćorluka 51')
Wielka niespodzianka w Stambule. Mająca za plecami kibiców Turcja została rozjechana przez chorwacki walec i praktycznie pożegnała się z udziałem na polsko-ukraińskim Euro. Strzelanie rozpoczął już w 2. minucie Ivica Olić, a jeszcze przed przerwą futbolówkę do siatki skierował Mario Mandžukić. Gospodarze wyszli na drugą połowę z wiarą na odrobienie strat, ale już po sześciu minutach złudzeń pozbawił ich Vedran Ćorluka. Jak się później okazało, do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie. 90 minut w tureckich barwach rozegrał Hamit Altıntop, który w systemie 4-3-3 odgrywał rolę bocznego napastnika.

Argentyna - Boliwia 1:1 (Lavezzi 60' - Moreno Martins 56')
Kolejny blamaż Argentyny. Po wyjazdowej porażce z Wenezuelą Messi i spółka jedynie zremisowali 1:1 w Buenos Aires z Boliwią. A wszystko mogło się skończyć dużo gorzej, ponieważ w 56. minucie to goście objęli prowadzenie po golu Moreno Martinsa. Cztery minuty później wyrównał jednak Ezequiel Lavezzi, który na boisku pojawił się kilka sekund wcześniej. Przy trafieniu napastnika Napoli asystował Fernando Gago. Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał natomiast Gonzalo Higuaín, który co prawda dwukrotnie pokonał Luisa Ariasa, ale obie bramki zdobył w sposób nieprawidłowy.

Francja U21 - Rumunia U21 3:0 (Cabella 37', Lacazette 72', Corchia 80')
Czwarte z rzędu zwycięstwo Francji U21 w eliminacjach do młodzieżowego Euro 2013. Tym razem Trójkolorowi ograli 3:0 reprezentację Rumunii i z kompletem punktów przewodzą w grupie numer 9. Całe spotkanie rozegrał oczywiście Raphaël Varane.

Anglia - Hiszpania 1:0 (Lampard 49')
Iker Casillas zagrał w reprezentacji po raz 126. i tym samym dogonił Andoniego Zubizarretę, który do tej pory był samodzielnym rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę występów w narodowej kadrze. Kapitan Realu Madryt zachował czyste konto, ale grał tylko w pierwszej połowie. Po przerwie zmienił go Pepe Reina i już cztery minuty później musiał wyciągać piłkę z siatki. Z najbliższej odległość piłkę do bramki wpakował Frank Lampard i Anglicy wygrali 1:0. W wyjściowym składzie oprócz Casillasa wybiegli Xabi Alonso, Álvaro Arbeloa i Sergio Ramos. Byli piłkarze Liverpoolu grali przez całe spotkanie, a Ramosa na piętnaście minut przed końcem zmienił Carles Puyol. Warto zauważyć, że Sergio zagrał na pozycji stopera. Raúl Albiol całe spotkanie przesiedział zaś na ławce rezerwowych.

Ukraina - Niemcy 3:3 (Jarmołenko 28', Konoplanka 36', Nazarenko 45' - Kroos 38', Rolfes 65', Müller 77')
Mnóstwo emocji na Stadionie Olimpijskim w Kijowie, gdzie Ukraina zremisowała z Niemcami 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali Andrij Jarmołenko, Jewhen Konoplanka i Serhij Nazarenko, dla Niemiec zaś Toni Kroos, Simon Rolfes i Thomas Müller. Co ważne, po wczorajszym spotkaniu to Ukraińcy mogą czuć się przegrani, ponieważ do przerwy prowadzili już 3:1, jednak Niemcy nie raz pokazywali już, że grają do końca, jak choćby w meczu z Polską. 45 minut na boisku spędził Sami Khedira, Mesut Özil został zaś zmieniony w 66. minucie.

Francja - USA 1:0 (Rémy 72')
Skromna wygrana Francji w towarzyskim meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 72. minucie Loïc Rémy, który na murawie pojawił się kilka minut wcześniej, zastępując Francka Ribéry'ego. Karim Benzema na boisku przebywał do 64. minuty. W tym czasie kilka razy starał się zagrozić bramce rywali, a raz był bliski zdobycia ładnej bramki z rzutu wolnego. Podsumowując, nie zszedł poniżej swojego poziomu.