/ RealMadryt.pl, ACB.com

Domowa wygrana koszykarzy

Real Madryt pokonał Cajasol 78:65

Kolejny nierówny, choć tym razem zwycięski (78:65) mecz w wykonaniu zawodników Realu Madryt. Cajasol Banca Cívica postawiła twarde warunki gry, do przerwy prowadząc pięcioma punktami. Wynik uratowały zbiórki podkoszowych oraz punkty Nikoli Miroticia.

Ekipą z Sewilli z ławki trenerskiej dyrygował, znakomicie znany madridistas, Joan Plaza. Świetna postawa jego podopiecznych związana była z grą Carla Englisha, odpowiedzialnego za początkowe prowadzenie gości. On też motywował drużynę do dalszych zrywów.

Koszykarze Realu Madryt nie po raz pierwszy przysnęli, jedynie oglądając poczynania rywali. Pablo Laso regularnie zmieniał największych śpiochów, ale i także gracze rezerwowi oddawali przeciwnikom zbyt wiele pola do gry. Zdobyczami w ofensywie sytuację ratował Rudy Fernández, lecz do zwycięstwa potrzeba było udziału całej drużyny.

Takiego wkładu kibice, wśród których wyróżnić należy prezesa klubu, Florentino Péreza, doczekali się dopiero po przerwie. Sergio Rodríguez zaczął posyłać bardzo dobre piłki, a nie raz skorzystał z nich Martynas Pocius, zaliczając najlepszy dotychczas występ w białej koszulce madryckiego zespołu i notując piętnaście punktów.

Ani jednak jemu, ani Rudy'emu nie przypadło miano bohatera tego popołudnia. Zgarnął je wspomniany Mirotić, zdobywając dziewięć punktów w czasie siedmiu kluczowych minut. Jego gra przesądziła o wygranej Los Blancos.

78 – Real Madryt (17+14+22+25): Rodríguez (13), Suárez (3), Rudy (12), Mirotić (14), Tomić (2) – Ibaka (-), Carroll (6), Pocius (15), Llull (-), Reyes (6), Begić (7).

65 – Cajasol Banca Cívica (17+19+16+13): Triguero (10), Satoransky (5), Jasen (4), Bogdanović (11), English (14) – Urtasún (4), Calloway (8), Rubio (6), Tepić (3), Izquierdo (-), Balvin (-).