/ marca.com, blogadecima.blogspot.com

Ciekawostki z meczu z Villarrealem

Ostatnie spotkanie w liczbach

Siódma bramka Karima Benzemy w tym sezonie. Wszystkie gole w La Liga i w Lidze Mistrzów strzelał na Santiago Bernabéu. Dla porównania rok temu na tym etapie sezonu Francuz miał tylko jedno trafienie. Ponadto w meczu z Villarrealem zanotował pierwszą w tym sezonie ligowym asystę.

Piąta bramka Kaki w meczach z Villarrealem. Jak do tej pory Brazylijczyk mierzył się z Żółtymi Łodziami Podwodnymi pięć razy, co oznacza, że zdobywa średnio jedną bramkę na mecz. Ogólnie czwarta bramka Kaki w tym sezonie.

Pierwsze trafienie Ángela Di Maríi w tym sezonie ligowym. Wcześniej bramkę zdobył tylko w Lidze Mistrzów. Ponadto Argentyńczyk dopisując sobie kolejne dwie asysty, jest obecnie najlepszym asystentem La Liga - ma ich obecnie na koncie siedem.

Ostatni mecz, w którym Real Madryt strzelił dwie bramki w ciągu pierwszych 10 minut, miał miejsce w sezonie 2007/08. Królewscy wygrali z Racingiem (3:1), a wynik meczu otworzyli - Raúl w 3. minucie i samobójczym trafieniem Sergio w 9. minucie.

Bramkarz Villarrealu, Diego López, w meczach z Realem Madryt stracił jak do tej pory 24 bramki. Królewscy są pod tym względem rekordzistami w całej La Liga.

Ostatni raz, kiedy Xabi Alonso zszedł z boiska przed czasem, miał miejsce w 35. kolejce poprzedniego sezonu. Od tamtej pory baskijski pomocnik wziął udział we wszystkich oficjalnych meczach Realu Madryt, zawsze rozgrywając pełne 90 minut.

W ostatnich pięciu ligowych kolejkach Real Madryt strzelił 21 bramek. Dla porównania w ostatnich pięciu ligowych kolejkach poprzedniego sezonu Królewscy zanotowali aż 23 trafienia.

25. mecz pomiędzy Realem Madryt a Villarrealem w La Liga.
17. zwycięstwo Realu Madryt w meczach z Villarrealem w La Liga.