Rezerwy pewnie wygrywają

Castilla zdobywa kolejne trzy punkty

Real Madryt Castilla pewnie pokonał wczorajszego popołudnia San Sebastián de los Reyes 3:0. Wynik spotkania otworzył w końcówce pierwszej połowy Pablo Gil. W drugiej części gry do siatki trafiali Jesé i Denis. Trzy zdobyte punkty pozwoliły wychowankom utrzymać miano niepokonanych u siebie i godnie uczcić setny mecz Alberta Torila jako trenera w królewskiej szkółce.

Do starcia nasza druga drużyna podeszła bardzo zmotywowana, jednak to goście wypracowali sobie pierwszą niebezpieczną sytuację. Na samym początku pojedynku silny strzał Bandiego minął poprzeczkę bramki strzeżonej przez Tomása Mejíasa. Ostrzeżenie podziałało na podopiecznych Torila. W 22. minucie po uderzeniu głową Álvara Moraty mogło być 1:0, ale z opresji cało wyszedł golkiper przyjezdnych. Niedługo potem madrycki napastnik, który obchodził wczoraj dziewiętnaste urodziny, doznał kontuzji kostki i na murawie zmienił go Joselu. Castilla kontynuowała szturm na bramkę Miguela Ángela. Pokonać go udało się dopiero w 43. minucie, kiedy to Pablo Gil zdobył bramkę po rzucie rożnym. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Po przerwie Los Blancos chcieli przypieczętować zwycięstwo jak najszybciej. Castilla dominowała na boisku i raz po raz konstruowała groźne akcje, które mogły dać ekipie kolejne gole. Joselu był bliski szczęścia w 59. i 61. minucie, lecz w obu przypadkach bramkarz Sanse wyłapał piłkę. Podwyższyć prowadzenie udało się za to minutę później. Strzelcem był Jesé, który zdobył bramkę po pięknej wymianie futbolówki z Omarem. Dobić San Sebastián de los Reyes próbował Óscar Plano po doskonałej centrze Juanfrana z 65. minuty, ale strzał sparował Miguel Ángel. W 85. minucie po indywidualnej akcji Carvajal dośrodkował do Denisa, który ustalił wynik spotkania na 3:0. Dzięki wygranej zespół Torila wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Real Madryt Castilla: Mejías; Carvajal, Pablo Gil, Nacho, Casado; Juanfran, Álex (Merchán 63'), Omar; Jesé, Óscar Plano (Denis 75') i Morata (Joselu 28').

San Sebastián de los Reyes: Miguel Ángel; Ińaki, Javi, Martín, Edu Ruiz; Héctor (Alcalde, min. 56), José Luis; Portilla, Vázquez (Jairo 75'), Biendi (Duque 63'); Felipe Cortés.

Sędzia: Gustavo Rebollo López.

Żółte kartki: Castilla – Carvajal (8'), Nacho Fernández (26') i Merchán (67'); San Sebastián de los Reyes – José Luis (16').