/ as.com

Mel: Pierwsza i trzecia bramka nas zabiły

Trener Betisu po meczu z Realem

Przed przerwą nie wydawało się, że pójdzie im tak łatwo…
W pierwszej połowie czuliśmy się dobrze, ale pierwszy gol nas zabił, a trzeci jeszcze bardziej. Przy pierwszym naszym błędzie zdobyli gola na 1:0. Trzeciej bramce również można było zapobiec, mogliśmy być bardziej zdecydowani. Gdy oddajesz Realowi metr wolnej przestrzeni, wygrywa mecz. Mam wątpliwości, czy przy akcji na 1:0 nie było spalonego. W pierwszej odsłonie czuliśmy się bardzo dobrze, nie potrafili nam zagrozić, chociaż prawdą jest, że my również nie byliśmy w stanie stworzyć klarownej okazji.

Jakie błędy popełnił pański zespół?
Przy golu na 1:0 przycisnęliśmy w niewłaściwej strefie i nas zjedli. Gdy naciskamy wysoko, musimy wychodzić wszyscy. Kilku piłkarzy zastosowało pressing, a inni nie. Tak być nie może.

Kontuzji nabawił się Vadillo…
Nic nie wiemy, nie chcemy się wtrącać. Może mieć coś z więzadłem, ale mamy nadzieję, że jednak nie. To zawsze zmusza cię do bardzo szybkiej zmiany. Rzeczy, które mogliśmy zrobić w tym meczu, zostały wykonane jedynie połowicznie.

Wychowankowie Betisu wciąż będą odgrywali ważną rolę w tym sezonie…
Grają dobrze. Ten mecz pomoże im nabrać pewności siebie. Ciągle jesteśmy na siódmym miejscu. Teraz nadchodzą straszne mecze, ale piłkarze są przygotowani. W następnym spotkaniu będą musieli zmierzyć się z Rayo.