/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Espanyolem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w siódmej kolejce Primera División Espanyol 4:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Bezbłędny, choć najwięcej pracy miał jedynie pod koniec pod koniec pierwszej połowy, kiedy to popisał się dwoma bardzo dobrymi, pozwalającymi zachować prowadzenie interwencjami. Świetnie interweniował również pod koniec drugiej części, gdy kwestia zwycięstwa była już rozstrzygnięta.
Álvaro Arbeloa
Bardzo słabo rozpoczął drugą połowę, popełniając kilka groźnych w skutkach błędów, paradoksalnie jednak to właśnie wtedy zaliczył asystę przy drugiej bramce Higuaína. Przez pozostałą część meczu dobrze, choć piłkarze Espanyolu nie stwarzali mu aż tak wielu okazji do interwencji.
Sergio Ramos
Nie bez powodu powiedział, że na środku obrony czuje się wspaniale, bo rozegrał tam naprawdę dobre spotkanie. Wprawdzie ataki gospodarzy nie były ani częste, ani specjalnie groźne, niemniej gdy musiał, radził sobie bez większych zastrzeżeń.
Raúl Albiol
Popełnił kilka drobnych błędów i nie był tak pewny jak Ramos, raz jednak świetnie przerwał bardzo groźną akcję Espanyolu, ogólnie zaś zaprezentował się całkiem dobrze.
Marcelo
Dużo pracy w obronie nie miał, niemniej raz bardzo się pomylił, co omal nie zakończyło się stratą bramki. Próbował podłączać się do akcji ofensywnych, poza jedną akcją z Ronaldo częściej jednak tracił niż rzeczywiście dawał drużynie coś dobrego.
Lassana Diarra
Po słabym początku zaczął się rozkręcać, dzięki czemu ogólnie rozegrał całkiem dobre spotkanie, zarówno w destrukcji, jak i ataku, gdzie próbował w swoim stylu zza pola karnego zaskoczyć bramkarza rywali. Tym razem się nie udało, ale sam występ jest dobrym prognostykiem na przyszłość.
Xabi Alonso
W pierwszej połowie niepodzielnie rządził w środku pola, po przerwie trochę spuścił z tonu, wciąż jednak nadawał ton akcjom ofensywnym Królewskich. Pozostaje jedynie żałować, że tym razem nie zanotował asysty żadnej asysty, ale to na pewno dlatego, że jego niesamowicie precyzyjne długie podania są jedynie sztuką dla sztuki. Najlepiej przekonali się o tym ostatnio piłkarze z Amsterdamu.
Kaká
Rozpoczął akcję, po której Higuaín strzelił pierwszą bramkę, do tego kilka razy szarpnął na skrzydle i choć nie zagrał tak dobrze, jak w poprzednich dwóch spotkaniach, zarówno sam Ricardo, jak i kibice mogą być zadowoleni z jego występu.
Mesut Özil
Kompletnie poza grą, niezauważony przemknął obok meczu, zaliczając przy okazji kilka prostych strat, nie dając niestety nic w zamian. Jeśli chciał stracić miejsce w składzie na rzecz Kaki, to wybrał najlepszy z możliwych sposobów, by to okazać. Może po przerwie reprezentacyjnej wróci mu forma, choć poprzednie zgrupowania ukazują zgoła odmienną zależność.
Cristiano Ronaldo
Nie tylko walnie przyczynił się do wysokiego zwycięstwa, ale dodatkowo świetnie się przy tym bawił, co chwila racząc kibiców jakimś zwodem, sztuczką techniczną lub innym nieszablonowym zagraniem. Takiej lekkości gry nie miał już dawno, oby potrafił ją zachować również po przerwie reprezentacyjnej.
Gonzalo Higuaín
Wielki mecz Higuaína, który trzy niełatwe sytuacje potrafił zamienić na trzy bramki. Może jeszcze za wcześnie, by mówić o powrocie do pełni formy, bo od pojedynczych hat-tricków ważniejsza jest regularność, bez wątpienia jednak pokazał, że nie złożył jeszcze broni i powalczy z Benzemą o miejsce w podstawowej jedenastce. Bez względu na ostateczny wynik, Królewscy mogą na tym jedynie zyskać.
Sami Khedira
Wszedł, gdy wszystko było już jasne, dzięki czemu spokojnie i bez błędów (choć również bez większych okazji do wykazania się) dograł mecz do końca.