Pierwsza przegrana Castilli

Wychowankowie ulegli na wyjeździe La Rodzie 4:2

Wychowankowie Realu Madryt ponieśli wczoraj pierwszą porażkę w sezonie - na boisku La Rody ulegli gospodarzom 4:2, od 15. minuty grając w osłabieniu. Katem podopiecznych Torila był Sergio Ortiz, który trzykrotnie pokonał Mejíasa, prowadząc zespół do wygranej. Dla madridistas oznacza to spadek z trzeciego na piąte miejsce w tabeli grupy I oraz siedem punktów straty do lidera.

Spotkanie rozpoczęło się dla Królewskich bardzo niedobrze, ponieważ już w 4. minucie na jedenastym metrze piłkę ustawił Iker Torre i otworzył wynik, choć bramkarz wyczuł jego intencje. Po kwadransie sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ drugą żółtą kartką ukarany został Denis (pierwszą zobaczył za protesty), a trener Castilli został odesłany na trybuny.

Mimo osłabienia wychowankowie zdołali podjąć równorzędną walkę, a Morata był w o krok od wyrównania, jednak w pojedynku sam na sam z golkiperem lepszy był ten drugi. Była to odpowiedź na groźną akcję Ortiza, który chwilę wcześniej zmusił Melasa do wielkiego wysiłku.

Po przerwie Los Blancos wyszli na murawę pewniejsi i na efekty nie trzeba było długo czekać - w 50. minucie Jesé z zimną krwią zakończył kontratak rozpoczęty przez Moratę. Radość nie trwała długo. Wielkie strzelanie rozpoczął minutę później Sergio Ortiz, piekielnie mocnym uderzeniem pokonując portero Castilli. Ponownie wpisał się na listę strzelców w 62. minucie, tym razem precyzyjnie umieszczając piłkę tuż przy prawy słupku.

Za sprawą Carvajala rezerwy Realu Madryt zdobyły kontaktowe trafienie po przebojowym kontrataku Jeségo. Nie udało się niestety doprowadzić do remisu i ostatni gol spotkania był ponownie dziełem Ortiza, który skompletował hattricka dwadzieścia minut przed końcem.

La Roda: Bocanegra; Mikel Méndez, Héctor (Mejías, min. 75), Pereira (Soler, min. 81), Santi Polo; Berni, Pablo García; Jesús García, Sergio Ortiz, Espínola; Iker Torre (A. Pierrick, min. 86).

Real Madryt Castilla: Mejías; Carvajal (Merchán, min. 75), Mendes, Nacho, Casado (Óscar Plano, min. 46); Álex, Omar; Lucas (Pablo Gil, min. 46), Jesé, Denis; Morata.