/ as.com, marca.com

Mourinho: Żałuję, że musiałem ściągnąć Lassa

Pomeczowa konferencja z trenerem <i>Blancos</i>

Już w 30. minucie ściągnął pan z boiska Lassa. Dlaczego?
Przede wszystkim chciałbym tutaj powiedzieć, że bardzo żałuję, że tak szybko musiałem ściągnąć Lassa. Ale drużyna tego potrzebowała. Oczywiście wszystko mu wyjaśniłem. Powiedziałem mu, że zespół jest najważniejszy, a w tym momencie potrzebowaliśmy dodatkowego piłkarza w ofensywie. Lass to zrozumiał. Dzięki tej zmianie Kaká i Özil mogli się częściej cofać, aby pomagać w odbiorze i przy wyprowadzaniu piłki. Żałuję też, że po czerwonej kartce musiałem zdjąć Kakę, który rozgrywał wielki mecz.

Mecz nie zaczął się najlepiej...
Kiedy masz za sobą gorsze wyniki, to najważniejsze jest to, aby jak najlepiej zacząć ten kolejny mecz. Najlepiej jak najszybciej strzelając bramkę. Dlatego mam świadomość, że ta sytuacja była dla nas dużo cięższa, ponieważ mecz się jeszcze na dobre nie rozpoczął, a już przegrywaliśmy. Jednak właśnie w takich trudnościach widać prawdziwy charakter. Drużyna dobrze zareagowała. Po pierwszych 20 czy 25 minutach zaczęliśmy grać lepiej i na przerwę schodziliśmy prowadząc. Później znaleźliśmy odpowiedni sposób, aby grać jeszcze lepiej.

Mimo to Rayo potrafiło znów nawiązać walkę.
Tak, strzelili na 3:2 po stałym fragmencie gry, co bardzo mnie zdenerwowało. Obudziliśmy ich. Jednak później potrafiliśmy przejąć kontrolę i dobrze sobie radziliśmy, grając dwoma liniami po czterech zawodników. Dobrze wyprowadzaliśmy kontrataki i odnieśliśmy bardzo ważne i pewne zwycięstwo.

Czy jest szansa na to, aby Kaká i Özil częściej wychodzili razem w składzie?
Kaká i Özil muszą mieć odpowiednie możliwości fizyczne i mentalne, aby potrafić się dostosować do danej sytuacji. Kaká nigdy nie grał w środku pola, dlatego to była dla nas ryzykowna sytuacja. Ale dzisiaj udowodnił, że jest w stanie tam występować. Jednak gdy wychodzą razem na boisko, cały czas muszą pamiętać o tym, że Xabi Alonso nie jest w stanie grać samemu w środku pola przez całe 90 minut. Pod tym względem muszą się nieprzerwanie pilnować.

Jak pan ocenia postawę Rayo?
Rayo pokazało, dlaczego awansowało do Primera División i dlaczego notuje takie wyniki. Mają umiejętności, aby się spokojnie utrzymać. To dobra drużyna, świetnie zorganizowana i mająca trenera o jasnych ideach. Mam nadzieję, że ten sezon będzie dla nich spokojny.

Khedira rozpoczął mecz na ławce. To była kara za czerwoną kartkę w spotkaniu z Levante?