/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Racingiem

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował w piątej kolejce Primera División z Racingiem Santander 0:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Jedyne dwie okazje do poważnej interwencji miał na samym początku drugiej połowy, spisał się jednak wówczas wyśmienicie, ratując zespół przed stratą bramki, która zapewne skończyłaby się tak jak w meczu z Levante.
Álvaro Arbeloa
Rzadko musiał interweniować w obronie, ale gdy przychodziło co do czego, radził sobie bez większych zarzutów. Próbował swoich sił także w ofensywie, ale choć nie można mu było odmówić chęci i kilku dobrych zagrań, notował także proste błędy i niepotrzebne straty. Ogólnie jednak zastąpił Ramosa w stopniu zadowalającym.
Raphaël Varane
W swoim ligowym debiucie nie miał za wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, kilka zagrań było jednak nad wyraz obiecujących – prezentował dużą pewność siebie i imponujące jak na osiemnastolatka warunki fizyczne. Na prawdziwy sprawdzian przyjdzie jeszcze czas.
Ricardo Carvalho
Mecz dla obrońców był lekki, łatwy i przyjemny, więc w gruncie rzeczy nie ma się do czego przyczepić, bo i okazji do błędu nie było prawie wcale. Jedyne, co może martwić, to trzecia żółta kartka w czwartym ligowym meczu i kontuzja, która może wyeliminować Ricardo z kolejnych spotkań.
Marcelo
Kilka błędów w obronie i dużo strat w ataku czynią występ Marcelo dużym rozczarowaniem. Nie potrafił pokazać swojej przebojowości, która w poprzednim sezonie przyczyniała się do sukcesów nawet w trudnych momentach, jak choćby w meczu przeciwko Espanyolowi.
Lassana Diarra
Zdecydowanie bardziej nastawiony był na destrukcję niż kreowanie gry, co przy niemal nieistniejącej ofensywie Racingu nei należy do zalet. Do tego czasem był aż nazbyt agresywny, choć także sędzia kilka razy wykazał przesadny rygor.
Xabi Alonso
Sprawiał wrażenie, jakby chciał wygrać mecz na stojąco. Odbierał dużo piłek, ale jeszcze więcej tracił, nie potrafiąc przyspieszyć gry Królewskich lub w jakikolwiek inny sposób choćby spróbować zmylić defensywy Racingu. Duży zawód.
José Callejón
Bardzo słaby mecz młodego wychowanka, do pozytywów zaliczyć można tylko fakt, że jedyny celny strzał w pierwszej połowie był właśnie jego autorstwa, choć w najmniejszym stopniu nie mógł on zagrozić bramkarzowi gospodarzy. Prócz tego głupie straty i ogólny brak porozumienia z resztą drużyny.
Mesut Özil
Jeśli przyjąć, że Xabi grał na stojąco, to Mesut rozłożył leżak i ograniczył swój występ do prób okazjonalnego kopania nadlatującej akurat piłki. Niemiec był senny i apatyczny, nie wykazywał również, poza jednym zrywem w pierwszej połowie, chęci do zmiany negatywnego stanu rzeczy. Po przerwie reprezentacyjnej stało się z nim coś złego i do tej pory nie może odzyskać dawnego rytmu.
Cristiano Ronaldo
Jedno z najgorszych spotkań Ronaldo w królewskich barwach. Żaden z elementów piłkarskiego rzemiosła nie wychodził mu tak, jak powinien doprowadzając do tego, że pod koniec Portugalczyk ograniczył się jedynie do strzałów rozpaczy, z których ani jeden (!) nie poleciał nawet w światło bramki, nie mówiąc już o stworzeniu realnego zagrożenia. Pozostaje pytanie, czy słabsza gra drużyny powoduje problemy Ronaldo, czy też to właśnie spadek formy Ronaldo doprowadził do trzech kolejnych słabych meczów Realu.
Karim Benzema
Dużo biegał, niestety, choć nie można mu było odmówić chęci, niewiele z tego wynikało. Początkowo, wobec braku wsparcia ze strony kolegów, próbował jeszcze sam stworzyć sobie sytuację, z czasem jednak również Karim odpuścił, godząc się z losem i czekając na cud, który niestety (a może wręcz przeciwnie?) nie nastąpił.
Ángel Di María
Jego niezwykła aktywność miała rozruszać bezbarwny zespół Blancos i przez pierwszych kilka minut wydawało się, że tak właśnie będzie, z czasem jednak coraz bardziej gasł, dostosowując się do mizernego poziomu kolegów. Gdyby jego świetny strzał zza połowy trafił do siatki, byłby bohaterem, zamiast tego pozostał jednak jednym z marnych aktorów środowej szmiry.