/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Levante

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał w czwartej kolejce Primera División z drużyną Levante 0:1. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
W pierwszej połowie spocił się mniej niż szalejący na ławce rezerwowych Ronaldo. W drugiej niestety miał już więcej pracy i choć przez większość czasu spisywał się bez zastrzeżeń, ostatecznie nie zdołał uchronić drużyny przed stratą bramki i punktów. Trzeba jednak zaznaczyć, że szans przy golu nie miał praktycznie żadnych.
Sergio Ramos
Starał się brać udział w akcjach ofensywnych i wszystko szło dobrze, póki piłkarze Levante nie myśleli o kontratakach. Gdy jednak podopieczni Martíneza poczuli krew, kilka razy dał się w prosty sposób ograć, w wyniku czego zmuszony był skupić się na działaniach defensywnych.
Pepe
Ponownie niepotrzebnie się zagotował, tym razem na szczęście jednak nie przekroczył granicy. Pozostaje pytanie czy kiedyś ponownie nie przeholuje, bo choć bez wątpienia w pełni oddaje się drużynie, czasami czyni to w sposób szkodliwy, również dla samego siebie. Jeśli chodzi o samą grę bez większych zastrzeżeń, choć pierwszą połowę mógł równie dobrze spędzić na zwiedzaniu La Lonjy albo innych atrakcji turystycznych Walencji.
Ricardo Carvalho
Po raz kolejny większość zadań defensywnych przejął Pepe, zostawiając bardziej doświadczonemu koledze rolę zaledwie pomocnika. Prawdziwym sprawdzaniem będą kolejne spotkania, w których Keplera zabrankie. Co do samego meczu, można zastanawiać się czy nie popełnił błędu przy bramce dla Levante, niepotrzebnie zbiegając do środka.
Marcelo
Niestety to właśnie Marcelo ponosi główną winę za utratę bramki, w kluczowym momencie poślizgnął się bowiem, zostawiając Vencie otwartą drogę do rajdu i dośrodkowania. Mylił się także w kilku innych sytuacjach, nie rekompensując tego niestety udanymi zagraniami ofensywnymi.
Sami Khedira
José Mourinho film o Khedirze z meczu przeciwko Levante nazwałby „Pułapka”, ja natomiast zatytułowałbym go „Jeździec bez głowy” - Sami od początku spotkania biegał od jednego pola karnego do drugiego, o ile jednak przydawał się w obronie, o tyle pod bramką Levante absolutnie nie wiedział co zrobić, marnując kolejne sytuacje, i tak aż do wielkiego finału, zakończonego jedną z najgłupszych czerwonych kartek, jakie można sobie wyobrazić.
Kartki - 24’, 39’
- 39’
Xabi Alonso
W pierwszej połowie starał się spokojnie rozpracować defensywę Levante, w drugiej nie potrafił już jednak nadać kształtu atakom drużyny, które w wyniku tego ograniczały się do nieskładnego bicia głową w mur. Po liderze drużyny można było spodziewać się więcej, z drugiej strony jeden Alonso nie mógł w pojedynkę odmienić zespołu, któremu po przerwie nie wychodziło absolutnie nic.
Kaká
Pod nieobecność Özila i Ronaldo miał wziąć na siebie ciężar zadań ofensywnych i do czerwonej kartki dla Khediry wydawało się, że będzie w stanie to zrobić. Wprawdzie nienajlepszymi strzałami zmarnował dwie dogodne sytuacje z początku spotkanie, ogólnie jednak prezentował się dobrze, zwłaszcza na tle kolegów. Wszystko zmieniło się po przerwie, w wyniku czego szybko zameldował się na ławce rezerwowych. Zawiódł, ale nie bardziej niż reszta drużyny.
Fabio Coentrão
To, co do tej pory było jego atutem, teraz okazało się największą przeszkodą - miotał się po różnych pozycjach na boisku, nigdzie nie mogąc złapać odpowiedniego rytmu. Po jednym meczu nie można jednak wyciągać wniosków co do słuszności przerzucania go po całym terenie gry, dlatego jeszcze poczekamy.
Ángel Di María
Jak mawiali starożytni Rosjanie, jaka pierwsza akcja, taki cały mecz. Już przy pierwszym kontakcie z piłką Ángel wylądował na ziemi i niestety później kilkukrotnie powtarzał swoje firmowe zagranie. Nie można usprawiedliwiać tym Khediry, ale gdyby Di María po delikatnym pacnięciu nie padł niczym po starciu z Kliczką, całe zamieszanie w ogóle nie miałoby miejsca. Piłkarsko w pierwszej połowie pokazał kilka fajnych zagrań, ale to zdecydowanie za mało, by zetrzeć niesmak ciągłego nurkowania.
Karim Benzema
Mógł być bardziej aktywny pod samą bramką, nadrabiał jednak przed polem karnym, aktywnie szukając gry. W pierwszej połowie zmarnował jedną dobrą sytuację do zdobycia gola, na drugie czterdzieści pięć minut już nie wyszedł, co zresztą wyszło Karimowi na dobre, bo nie musiał uczestniczyć w żenadzie, którą przyszło nam po przerwie oglądać.