Castilla wygrywa z Conquense

Zespół Torila mimo gry w osłabieniu zdobywa kolejne trzy punkty

Real Madryt Castilla zanotował drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe UB Conquense 2:0. Druga drużyna Los Merengues przez 25 minut musiała grać w osłabieniu po tym, jak w drugiej połowie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Nacho Fernández. Bramki dla gości zdobyli Omar i Denis.

Po skromnej wygranej w inauguracyjnym spotkaniu ze Sportingiem B przyszedł czas na pierwszy pojedynek poza domem. Podopieczni Torila udali się do Cuenki bardzo zmotywowani i pewni siebie. Szkoleniowiec postawił na praktycznie taki sam skład jak tydzień temu, jedynie Lucasa zastępując Carvajalem, który powrócił już do pełnej sprawności po kontuzji. Castilla od początku pokazywała ogromną wolę walki. W 8. minucie potężnym strzałem popisał się Juanfran, jednak bramkarz gospodarzy poradził sobie z nim bez zastrzeżeń. Swoją szansę miało także Conquense – w 27. minucie Mauri uderzeniem głową próbował wyprowadzić swoją ekipę na prowadzenie, lecz Jesús stanął na wysokości zadania. Dwanaście minut przed końcem pierwszej części gry Omar jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Pomocnik Los Blancos, będąc na wprost bramki, silnym strzałem pokonał bezsilnego Caballero. Stracony gol nie podłamał drużyny gospodarzy, którzy ambitnie dążyli do wyrównania. W 43. minucie Mauri zgubił madryckich obrońców i dośrodkował do Cristiana, którego strzał wylądował w rękach królewskiego portero.

Po przerwie zawodnicy Torila wyszli na murawę z wielkimi chęciami, by podwyższyć prowadzenie. Udało im się to już cztery minuty po pierwszym gwizdku walenckiego sędziego – w 48. minucie spotkania po asyście Joselu piłkę w siatce umieścił Denis. W drugiej połowie Castilla próbowała gry pressingiem, jednak rywalom udało się przeprowadzać kolejne ataki na bramkę strzeżoną przez Jesúsa. 63. minuta przyniosła negatywny zwrot w meczu, z boiska wyrzucony został bowiem Nacho, któremu arbiter pokazał czerwony kartonik za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku Conquense. Reakcją trenera było zdjęcie Denisa i wprowadzenie na plac gry Pedro Mendesa, który wreszcie doczekał się debiutu w barwach drugiego zespołu. Tymczasem przeciwnik nacierał na bramkę gości, dzięki czemu dwie minuty później Ruano znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji, aby strzelić kontaktowego gola, jednak trafił w słupek. W 75. minucie Jorge Fernández oddał potężne uderzenie zza pola karnego, z którym poradził sobie Jesús. Mimo gry w osłabieniu Castilla zachowała spokój i kontrolowała to, co działo się na boisku. Kilka minut przed końcem okazję do podwyższenia rezultatu miał Morata, lecz nie trafił w światło bramki. Plan wykonany, trzy punkty zdobyte, teraz czas na przygotowania do kolejnego ligowego pojedynku, w którym młodzi madridistas podejmą u siebie Albacete.

Conquense: Caballero; Juanfran, Juli Ferrer, Javi Selvas (Dani Rodríguez 59'), Morillas; Cubillo, Dani Martín (Vinuesa 74'), Ruano, Cristian; Adrián Martín (Jorge Fernández 59') i Mauri.

Real Madryt Castilla: Jesús; Carvajal, Casado, Nacho, Iván; Juanfran (Martínez 80'), Omar, Álex, Denis (Mendes 66'); Joselu i Morata (Jesé 84').

Sędzia: Barberá Fuentes.

Żółte kartki: Conquense – Cristian (20'), Javi Selvas (28') i Jorge Fernánez (78'); Castilla – Álex (14'), Denis (51'), Iván (76') i Mendes (84').

Czerwona kartka: Nacho (63').