Gra lepsza niż wynik

Real Madryt zremisował 2:2 z Barceloną

Real Madryt zremisował 2:2 w pierwszym meczu Superpucharu Hiszpanii z Barceloną. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Mourinho, którzy z prowadzenia cieszyli się już w 13. minucie. Świetnym zagraniem po linii do Benzemy popisał się Di María, Francuz ograł Abidala, po czym dograł piłkę do ustawionego w polu karnym Özila, a ten na spokojnie uderzył obok bezradnego Valdésa. Królewscy przeważali, ale do siatki w pierwszej połowie już nie trafili. Udało się to natomiast drużynie Guardioli - i to aż dwukrotnie. Najpierw odważną decyzję o strzale z narożnika szesnastki podjął Villa, futbolówka po drodze trafiła jeszcze w nogę Sergio Ramosa i wpadła do bramki Casillasa. Kilka minut później, gdy wydawało się, że arbiter zakończy pierwszą odsłonę, błędy obrony i upadek Pepego wykorzystał kompletnie niewidoczny do tego momentu Leo Messi. Konsternacja, 1:2.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze Barcelony, jednak defensywa Królewskich tym razem spisywała się bez zarzutu. Co więcej, wyróżniła się także pod bramką rywala. Z rzutu rożnego w 54. minucie dośrodkowywał Özil, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Pepe, dostrzegł stojącego na linii szesnastki Alonso, a ten plasowanym strzałem przy słupku doprowadził do remisu. Z czasem na murawie zameldowali się Coentrão, Callejón, a w końcówce także Higuaín. Dobrą zmianę dał szczególnie ten pierwszy, który po zejściu Khediry był odpowiedzialny za środek pola. Do końca meczu, pomimo przewagi drużyny Mourinho, wynik nie uległ jednak zmianie. Gra lepsza niż wynik, ale już teraz widać, że na Camp Nou madrycka gwardia nie pojedzie na pożarcie. Nie zawiódł ani Cristiano, ani Özil, ani Benzema, zabrakło po prostu szczęścia.

Real Madryt - FC Barcelona 2:2 (1:2)