/ RealMadryt.pl, realmadrid.com

Podsumowanie meczów reprezentacyjnych

Dobre występy Królewskich

Włochy - Hiszpania 2:1 (Montolivo 11', Aquilani 84' - Xabi Alonso (k) 37')
Hiszpania przegrała 1:2 towarzyskie spotkanie z Włochami. Pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 11. minucie Riccardo Montolivo, jednak jeszcze przed przerwą strzałem z rzutu karnego wyrównał wyróżniający się na tle partnerów Xabi Alonso. Kolejnym piłkarzem Realu Madryt zasługującym na pochwały był Iker Casillas, który nie raz popisywał się świetnymi interwencjami. Gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył dopiero w 84. minucie Alberto Aquilani, pokonując Víctora Valdésa. O ile Casillas boisko opuścił już po przerwie, to zarówno Alonso, jak i Arbeloa i Albiol rozegrali pełne 90 minut.

Skrót meczu

Francja - Chile 1:1 (Rémy 20' - Córdova 76')
W spotkaniu Francji z Chile padł natomiast remis. Duży wkład w grę swojego zespołu miał Karim Benzema, który w 20. minucie zaliczył asystę przy bramce Loïca Rémy'ego. Zawodnicy z Ameryki Południowej na kilkanaście minut przed zakończeniem meczu zdołali jednak wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Nicolás Córdova. Benzema na boisku przebywał 65 minut, ustępując miejsca Kevinowi Gameiro.

Skrót meczu

Portugalia - Luksemburg 5:0 (Postiga 26' i 59', Cristiano 44', Coentrão 47', Almeida 73')
Wielkie strzelanie w starciu z Luksemburgiem urządzili sobie zaś piłkarze reprezentacji Portugalii. Worek z bramkami otworzył w 26. minucie Hélder Postiga, a jeszcze przed przerwą z rzutu wolnego gola zdobył Cristiano Ronaldo. Kolejne trafienia zanotowali kolejno Fábio Coentrão, Postiga i Hugo Almeida. Najważniejsze jednak, że zarówno Cristiano, jak i Pepe zostali zmienieni już w przerwie, a Ricardo Carvalho rozegrał jedynie drugie 45 minut. Z drugiej strony cały mecz na boisku spędził Coentrão.

Skrót meczu

Jeśli chodzi o Raphaëla Varane'a, ten nie brał udziału w żadnym meczu młodzieżowej reprezentacji Francji. Pojechał jedynie na zgrupowanie do Clairefontaine.