Pogrom na zakończenie pretemporady

Tianjin Teda - Real Madryt 0:6 (0:2)

Podobno prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale po tym jak kończy. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to Real Madryt może uznać okres przygotowawczy za w stu procentach udany, w ostatnim meczu przed początkiem nowego sezonu podopieczni José Mourinho nie pozostawili bowiem Tianjinowi Teda najmniejszych choćby złudzeń, wygrywając na pożegnanie z Azją aż 6:0.

Blancos rozpoczęli spotkanie bez kilku podstawowych graczy, mimo tego już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie, sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak Jesé, któremu wprawdzie udało się położyć bramkarza, jego strzał został jednak ostatecznie zablokowany. Tym razem się nie udało, ale na pierwszego gola dużo dłużej nie trzeba było czekać. W 9. minucie do jedenastki podyktowanej za faul na, nie mogłoby być inaczej, Ángelu Di Maríi podszedł Kaká i precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu, wprawiając w ekstazę miliony swoich chińskich fanów. Chwilę później również Argentyńczyk wpisał się na listę strzelców – po doskonałym prostopadłym podaniu od Fabio Coentrão znalazł się sam na sam z bramkarzem i choć próba lobowania mu się nie udała, przy dobitce był już bezbłędny. Chińczycy nie potrafili odpowiedzieć na zorganizowaną grę przeciwników, a najgroźniejszą dla nich sytuację sprokurował…sam bramkarz Królewskich. Niespełna minutę po pojawieniu się na boisku młody Jesús pomylił się przy wybijaniu pozornie niegroźnie sunącej po murawie futbolówki i tylko dzięki ogromnemu szczęściu nie musiał po chwili wyciągać jej z siatki.

Po przerwie swoje pięć minut mieli gospodarze, pomimo naporu nie potrafili zdobyć jednak gola kontaktowego. Do bramki wreszcie trafił natomiast Gonzalo Higuaín – w polu karnym przyjął świetne podanie od Coentrão , położył bramkarza i uderzeniem z niemal zerowego kąta przełamał strzelecką niemoc. Po tej akcji Argentyńczyk zmieniony został przez Cristiano Ronaldo, który na swoją bramkę długo czekać nie musiał. Zaledwie 6 minut po wejściu na boisko otrzymał futbolówkę na szesnastym metrze i bez namysłu huknął, nie dając golkiperowi najmniejszych szans. Czterobramkowe prowadzenie rozstrzygało kwestię zwycięstwa, Królewskim wciąż jednak było mało, w wyniku czego kolejne dwa trafienia dołożył jeszcze, będący w niesamowitej formie, Karim Benzema. Najpierw w 79. minucie z zimną krwią dobił podanie od Marcelo, a niecałe dwieście sekund później silnym uderzeniem z pola karnego ustalił wynik spotkania.

Tym okazałym zwycięstwem Królewscy zakończyli niezwykle udany okres przygotowawczy. Siedem wygranych w siedmiu meczach może budzić szacunek, rzeczywiste efekty pracy będziemy mogli jednak ocenić dopiero podczas będącego tuż za zakrętem nowego sezonu, który, jak u Hitchcocka, już za tydzień rozpocznie się trzęsieniem ziemi podczas dwumeczu z Barceloną.

Tianjin Teda – Real Madryt 0:6 (0:2)
0:1 – Kaká, 9’ (rzut karny)
0:2 – Di María, 15’
0:3 – Higuaín, 68’
0:4 – Ronaldo, 75’
0:5 – Benzema, 79’
0:6 – Benzema, 82’

Tianjin Teda: Song Zhenyu , Li Wei Feng, Zoric, Wang Xin Xin (Xang, 75’), Bai Lei, Liao Bochao, Yu Dabao (Rentian, 64’), Cao Yang, Luciano (Bilasco, 30’), Song Chong-Gug, Chen Tao.

Real Madryt: Mejías (Jesús 21’, Iker 46’), Arbeloa (Carvalho, 57’), Varane, Ramos (Nacho, 40’), Albiol (Marcelo, 57’), Xabi Alonso (Khedira, 46’), Coentrão (Benzema, 69’), Jesé (Pepe, 57’), Kaká (Özil, 57’), Di María (Callejón, 46’), Higuaín (Ronaldo, 69’).