Strzelecki festiwal w Kantonie

Real Madryt pokonał Guangzhou aż 7:1

Real Madryt wygrał w Chinach z Guangzhou Evergrande aż 7:1. Pierwszy gol padł już w 7. minucie, kiedy z lewego skrzydła na głowę Khediry idealnie wrzucił Benzema, a ten wpakował piłkę do siatki. To pierwsze trafienie Niemca w barwach Królewskich. Po dwóch kwadransach było 2:0 - w środku pola ładną akcję przeprowadził Özil, zagrał na jeden kontakt z Khedirą, po czym z zimną krwią wykończył sytuację sam na sam. To jednak nie koniec, w 39. minucie w pole karne do Benzemy piętą podał Cristiano, a Francuz precyzyjnym strzałem z lewej nogi zdobył swojego piątego gola w okresie przygotowawczym.

Po przerwie za Ramosa na murawie pojawił się Arbeloa. To jednak nie była najważniejsza wiadomość pierwszych 10 minut drugiej odsłony. 180 sekund potrzebował bowiem Benzema, aby ponownie wpisać się na listę strzelców. Tym razem 23-latek wykończył doskonałe dośrodkowanie Marcelo. Kilka minut później do siatki trafił Cristiano, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza strzałem… piętą. Po godzinie gry Mourinho zdecydował się aż na osiem zmian. Na boisko weszli Adán, Nacho, Albiol, Varane, Coentrão, Kaká, Di María i Higuaín, zmieniając kolejno Casillasa, Marcelo, Alonso, Khedirę, Callejóna, Özil, Cristiano i Benzemę. Rezerwowi nie byli już tak skuteczni jak ich koledzy i trafili do siatki jedynie dwukrotnie - najpierw w 71. minucie genialne podanie "raboną" Di Maríi wykończył wprowadzony chwilę wcześniej Jesé, a w 83. minucie Argentyńczyk po indywidualnej akcji w polu karnym sam zdobył bramkę. Chwilę przed zakończeniem meczu honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył jeszcze Yihu.

Guangzhou Evergrande - Real Madryt 1:7 (0:3)