/ goal.com

Dziesięciu ludzi Mou kontra Barça

Historia gry w osłabieniu

Wczorajszy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów był czwartym spotkaniem Realu Madryt z Barceloną w tym sezonie (dwa mecze ligowe, jeden w finale Pucharu Króla i jeden w Lidze Mistrzów). Każdy z nich zespół Mourinho kończył w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z zawodników Los Merengues.

W ciągu ostatnich sześciu lat zespoły portugalskiego trenera mierzyły się z drużyną z Barcelony aż czternastokrotne. Siedem razy jeden z zawodników Mourinho był wyrzucany z boiska.

Czy Mourinho jest traktowany nie fair? Czy zawodnicy Barcelony wymuszają na arbitrze decyzje faworyzujące ich zespół? A może czerwone kartki były sprawiedliwe?

Historia czerwonych kartoników w spotkaniach Mourinho kontra Barcelona:

1. Didier Drogba (Barcelona 2-1 Chelsea), 23 luty 2005 - pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Pierwszym z serii był napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej, który polecenie opuszczenia boiska otrzymał w 56. minucie gry. Juliano Belletti podawał piłkę do Víctora Valdésa, ten rzucał się na nią i w tym momencie doszło do kontaktu z zawodnikiem Chelsea. Ujrzał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W tym momencie londyńczycy prowadzili 1:0. Grając w osłabieniu stracili dwa gole i przegrali mecz.

Brak materiału video.

2. Asier del Horno (Chelsea 1-2 Barcelona), 26 luty, 2006 - pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów.
Historia powtarza się rok później. Znów Chelsea prowadzi 1:0, znów czerwony kartonik, tym razem bezpośredni, otrzymuje jej zawodnik. Znów Chelsea traci dwie bramki i przegrywa.

Del Horno i Messi.

3. Thiago Motta (Barcelona 1-0 Inter), 28 kwiecień 2010, drugi mecz półfinału Ligi Mistrzów.
Podniesiona ręka Thiago Motty, twarz Sergio Busquetsa i teatralne zachowania katalońskiego pomocnika powodują usunięcie zawodnika mediolańskiego Interu w 28. minucie gry. Inter w heroiczny sposób broni dwubramkowej przewagi z pierwszego spotkania.

Motta i Busquets.

4.: Sergio Ramos (Barcelona 5-0 Real Madryt), 29 październik 2010 - La Liga, 13. kolejka.
Najwyższa porażka Mourinho w karierze i najwyższa porażka Realu z Barceloną od szesnastu lat. Dwie minuty przed końcem meczu ostry faul Ramosa na Messim kończy się czerwoną kartką dla hiszpańskiego obrońcy.

Ramos i Messi.

5. Raúl Albiol (Real Madryt - FC Barcelona 1:1), 16 kwietnia 2011 - La Liga, 32. kolejka.
Mourinho po raz pierwszy nie przegrywa grając w osłabieniu przeciwko Barcelonie. Zarazem przerywa serię zwycięstw z rzędu Barcelony nad Madrytem.

Tym razem bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Albiol po faulu w polu karnym na Davidzie Villi. Oprócz kartonika Real Madryt został ukarany również rzutem karnym.

Albiol i Villa.

6. Ángel Di María (Barcelona - Real Madryt 0:1(dog.)), 20 kwietnia 2011 - finał Pucharu Króla.
Mourinho zwycięski, Madryt wygrywa Puchar Hiszpanii. Z boiska w ostatnich minutach dogrywki wylatuje Ángel Di María za faul na Messim. Zawodnik Realu miał już na koncie żółtą kartkę po zagraniu ręką w 85. minucie meczu.

Di María kontra Messi.

7. Pepe (Real Madryt - Barcelona 0:2), 27 kwietnia 2011 - pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów.

Rok bez dnia od wyrzucenia Thiago Motty, inny zawodnik drużyny Mourinho zostaje wyrzucony z boiska w meczu z Barceloną. Co więcej, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych czerwonych kartek w historii potyczek Mou vs Barcelona.

Bezpośrednia czerwona kartka dla kluczowego zawodnika Realu, chociaż, jak wykazały powtórki, Pepe najprawdopodobniej nie dotknął nawet Daniego Alvesa. Wejście portugalskiego zawodnika miało natomiast znamiona groźnego, swoje dołożył także brazylijski obrońca.