Castilla wiceliderem!

Bramka Joselu w ostatnich minutach daje awans w tabeli

Trzy tysiące stu sześćdziesięciu dwóch kibiców na stadionie imienia Alfredo Di Stéfano oglądały świetny występ młodych madridistas zakończony zwycięstwem 2:1 nad zespołem z CD Leganés. Gola na wagę wygranej i awansu na drugie miejsce w tabeli zdobył w 89. minucie spotkania Joselu.

Goście objęli prowadzenie w 34. minucie spotkania dzięki strzałowi Ferrana Tacona. Celnym trafieniem odpowiedział Juanfran w 20. minucie drugiej połowy. Remis utrzymywał się do ostatnich minut, bramka Joselu zapewniła podopiecznym Alberto Torila zwycięstwo, awans w tabeli, jedenaste zwycięstwo w dwunastu ostatnich spotkaniach oraz zamknięcie meczów marcowych bez porażki.

Warto również podkreślić, że była to czwarta remontada młodych madrytczyków na własnym stadionie - tyle razy w tym sezonie wynik niekorzystny potrafili obrócić w zwycięstwo. Ponadto Álvaro Morata strzelił już dziesięć goli w ciągu ostatnich trzech miesięcy, co czyni go najlepszym strzelcem w tej kategorii rozgrywek w roku 2011.

Wyniki 31. kolejki i aktualna tabela

Castilla: Mejías; Carvajal, Nacho, Juanan, Casado; Fran Rico, Álex, (Merchan, min. 78); Juanfran (Joselu, min. 84), Sarabia, Juan Carlos (Denis, min. 70); Morata.

CD Leganés: Falcon; Pedro, Mario, Azcarate, Jonay; Bayon, Zazo; Tonito, Chupe (Nakor, min. 82), Ferran Tacon (Ortega, min. 61); Elvis (Valle, min. 72).