Real Madryt - Racing Santander 3:1!

Real Madryt pokonał Racing Santander 3:1 w Madrycie i został...

Real Madryt pokonał Racing Santander 3:1 w Madrycie i został liderem co najwyżej na dwie godziny! Natomiast na pewno po tej kolejce przybliży się do drużyn, które jeszcze dziś rozegrają mecz między sobą: Deportivo - Valencia. Najkorzystniejsze oczywiście byłyby remis lub wygrana tej pierwszej ekipy. Jednak skupmy się na spotkaniu naszych Królewskich. Do pierwszej połowy Blancos jedynie remisowali z goścmi. Zresztą, jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, to Merengues jako pierwsi stracili gola. Na listę strzelców wpisał się w 16. minucie Izraelczyk Benayoun. To oczywiście zmobilizowało Real, który od straty bramki stopniowo zdobywał połowę Kantabryjczyków. 10 minut po golu Racingu, to siatki trafia Zidane (na zdjęciu). "Golazo", jakby powiedzieli w Hiszpanii, a w Polsce "gol ze stadionów świata". Z lewej strony świetnie dośrodkowywał Ronaldo, ale nie w pole karne, a na przedpole, gdzie czekał Zidane. Zizou huknał z woleja i piłka wpadła pod poprzeczkę. Przypomniał się gol Francuza z Glasgow a.d. 2002, tyle tylko, że w roli asystenta wcielił się wtedy Roberto Carlos W drugiej połowie Santander ograniczył się do kontrataków, które pewnie kończyłyby się golem, gdyby nie świetna postawa środkowych obrońców i przede wszystkim Casillasa. Zresztą dziś także swój dzień miał jego vis-a-vis, Ricardo. Kilka razy uratował on drużynę. Jednak co uwlecze, to nie uciecze. W 77. minucie gola strzela Raul, po pięknej akcji Figo. W 90. minucie dorzuca drugą swoją bramkę, a trzecią dla Realu. Po ziemi uderzał Solari, jednak Ricardo nie złapał piłki, a odbił ją do Raula, który z najbliższej odległości, podobnie jak przy pierwszym golu, pokonał Ricardo. 3:1, a trzeba przyznać, że mogło się skończyć jeszcze wyższym wynikiem! Najważniejsze, że trzy punkty trafiają na konto "białych", a Raul po nieśmiałych głosach krytyki znów zamknał usta nieprzychylnym osobom. Oby tak dalej! Zapraszam na całkowitą relację z tego meczu, którą będziecie mogli ujrzeć w godzinach późniejszych. Póki co, możecie prześledzić przebieg meczu dzięki Relacji Live.