/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Mallorcą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w dwudziestej kolejce Primera División RCD Mallorca 1:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Święty Iker! Cudownymi interwencjami dwukrotnie uratował zespół przed stratą gola i to w sytuacjach, w których większość bramkarzy nie miałaby na to najmniejszych szans. Na peany zasługuje zwłaszcza obrona z ostatniej minuty meczu – gdyby wówczas Iker skapitulował, Królewscy nie mieliby już czasu na uratowanie zwycięstwa i szans na mistrzostwo.
Álvaro Arbeloa
Jak na mecz z teoretycznie słabszym rywalem był nękany nadspodziewanie często. Nie zawsze radził sobie bezbłędnie, zdołał jednak uniknąć większych wpadek, notując tym samym mecz dobry, ale jednak pozostawiający pewien niedosyt.
Sergio Ramos
Przez cały mecz miał niezwykle dużo pracy, w większości przypadków radził sobie jednak na miarę oczekiwań. Cieniem na występie Ramosa kładzie się jedynie trzynasta minuta, w której nie zdołał zaasekurować Marcelo i zupełnie bez opieki zostawił Nsuego, szczęśliwie jednak skrzydłowy Mallorki trafił w słupek. Prócz tego pewnie i skutecznie.
Ricardo Carvalho
Dobry mecz doświadczonego Portugalczyka, niemniej w kilku sytuacjach mógł zachować się lepiej. Razem z Ramosem stworzyli dobrą parę stoperów, choć biorąc pod uwagę siłę rywala powinni byli zagrać jeszcze lepiej.
Marcelo
”Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka” chciałoby się rzec po niedzielnym meczu. Zwykle Marcelo kręci obrońcami, tym razem jednak to Brazylijczyk był niemiłosiernie nękany przez Nsuego, z którym na domiar złego w większości przypadków nie mógł sobie poradzić. Słaby mecz naszego obrońcy najlepiej obrazuje trzynasta minuta, w której niczym trampkarz kompletnie odpuścił krycie, narażając zespół na utratę gola. Oby szybko doszedł do siebie, we środę bowiem będzie jeszcze trudniej.
Esteban Granero
Szukał gry, nie był jednak w stanie zastąpić Xabiego Alonso. Mimo wszystko swoją postawą zapracował w oczach Mourinho na szansę również w drugiej połowie i odpłacił się za nią w najlepszy możliwy sposób – asystą przy bramce Benzemy. Rewelacji nie było, może jednak liczyć na występy w kolejnych spotkaniach.
Fernando Gago
Nie można mu odmówić starań, szybko jednak jasnym stało się, że jeszcze za wcześnie, by brał na siebie cały środek pola, zwłaszcza przy absencji będącego filarem naszej kreacji Xabiego. Sam Fernando wciąż daleki jest od optymalnej formy.
Kaká
Źle wszedł w mecz i do końca pierwszej połowy nie zdołał odnaleźć właściwego rytmu. Na poprawę w drugiej nie dostał już od trenera szansy.
Ángel Di María
Lepiej niż w poprzednich dwóch spotkaniach, wciąż jednak za słabo. Starał się być aktywny, ale chyba przydałby mu się mecz przerwy, zdecydowanie źle bowiem znosi styczniowy maraton.
Cristiano Ronaldo
Niby stwarzał zagrożenie, raz trafił w poprzeczkę, raz minimalnie chybił z rzutu wolnego, w zasadzie jednak niewiele z tego wynikało. Ostatecznie zakończył mecz bez nawet jednego celnego strzału, mamy jednak podstawy by wierzyć, że nagromadzoną frustrację w sportowy sposób wyładuje już jutro, dopisując do swojego imponującego konta strzeleckiego kolejne trafienia.
Karim Benzema
Chciałoby się napisać, że po raz kolejny w dziecinny sposób dawał się łapać na spalonych, do tego marnował sytuacje, których w zasadzie zmarnować nie sposób. Ostatecznie jednak strzelił bramkę na wagę zwycięstwa, dlatego podwyższamy końcową notę o pół oceny za każdy z trzech punktów, które zdobyliśmy dzięki jego trafieniu i życzymy Karimowi, by kolejne mecze były w jego wykonaniu jeszcze lepsze, a przynajmniej już nie gorsze. I nie, nie czepiamy się napastnika, którego przecież rozlicza się z bramek, po prostu nie dopuszczamy, by jeden plus przesłonił dużo liczniejsze minusy.
Xabi Alonso
Jego „wakacje” trwały całe czterdzieści pięć minut – tyle właśnie czasu potrzebował Mourinho, by przekonać się, że wobec marnych szans na przebłysk geniuszu któregoś z napastników obecność Xabiego w środku pola będzie niezbędna do osiągnięcia końcowego sukcesu. Ostatecznie udało się wygrać, pozostaje jednak pytanie jak eksploatowany do granic możliwości Xabi wytrzyma o niebo trudniejsze spotkanie przeciwko Sevilli.