/ marca.com

Oceny zawodników po meczu z Auxerre

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów AJ Auxerre 4:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Jerzy Dudek
Miał ogromnego pecha tuż przed przerwą, jednak do czasu kontuzji był kluczowym punktem obrony, dwukrotnie świetnie broniąc zespół przed utratą bramki. W pełni zasłużył na owację ze strony zgromadzonej na Bernabéu publiczności.
Álvaro Arbeloa
Skupił się na zadaniach obronnych, z czym poradził sobie bez zarzutów. Rzadko wychodziło do ataku, asekurując hulającego z przodu Marcelo.
Ricardo Carvalho
Zdominował grę w powietrzu nie pozwalając na zbyt wiele rosłym napastnikom Auxerre. Zdecydowany i solidny przez cały mecz.
Raúl Albiol
Poprawny występ, choć przeżył chwile grozy podczas kilku zaskakujących kontrataków piłkarzy Auxerre.
Marcelo
Ponownie zaprezentował się od najlepszej strony. Często podłączał się do akcji ofensywnych, co zaowocowało asystą przy bramce Ronaldo. Wprowadzał dużo zamieszania w szeregach obronnych Auxerre.
Lassana Diarra
Najlepszy występ Lassa w obecnym sezonie. Walczył, naciskał, odbierał i podawał, popisał się także bardzo dobrą asystą przy bramce Benzemy.
Mahamadou Diarra
W pierwszej połowie lepiej, w drugiej trochę gorzej. Dużo pracował w środku pola, zwłaszcza w odbiorze, mógł także wpisać się na listę strzelców po uderzeniu głową, zabrakło jednak centymetrów.
Esteban Granero
Nie najgorszy występ. W pierwszej połowie miał dogodną sytuację strzelecką, jednak bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Pomagał uporządkować grę.
Pedro León
W pierwszej połowie niebezpieczny dla rywali, w drugiej już nie tak aktywny. Swoimi dośrodkowaniami kilkukrotnie poważnie zagroził obrońcom i bramkarzowi Auxerre.
Cristiano Ronaldo
Nigdy nie odpuszcza. Pomimo niskiej stawki meczu zdobył bramkę i zaliczył asystę. Ani przez chwilę nie przestawał biegać, atakować i kreować gry.
Karim Benzema
Trzema zdobytymi bramkami potwierdził, że jest napastnikiem o ogromnym potencjale. Trzeci gol nadaje się do oprawienia w ramy niczym najpiękniejsze dzieło sztuki.
Antonio Adán
Nie miał za dużo pracy, ale raz doskonale poradził sobie w sytuacji jeden na jednego.
Pablo Sarabia
Nie wykazał nawet cienia zdenerwowania w swoim debiucie. Mało tego, kilkukrotnie wykazał się taką pewnością (żeby nie powiedzieć zuchwałością), jakby w Lidze Mistrzów grał co tydzień. Pierwszy mecz jak najbardziej na plus.