Real obrabowany, ale Milan nie ucieka z całym łupem

Milan - Real 2:2

Real Madryt zremisował z Milanem 2:2 w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył tuż przed przerwą Gonzalo Higuaín, po dobrym dograniu Ángela Di Maríi w obrębie pola karnego. W 68. minucie wyrównał wprowadzony w drugiej połowie Filippo Inzaghi, wykorzystując błędy obrony Królewskich.

Dziesięć minut później doszło do najbardziej kontrowersyjnego momentu spotkania. Będący na metrowym spalonym Inzaghi otrzymał podanie z głębi pola, pobiegł z piłką w kierunku bramki i zapakował futbolówkę do siatki między nogami Casillasa. W 94. minucie wynik wyrównał rezerwowy Pedro León, któremu asystował inny zmiennik - Karim Benzema.

Po tym spotkaniu Real Madryt zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drugim meczu grupy G Auxerre pokonało u siebie Ajax Amsterdam 2:1. Na czele grupy są Królewscy (10 pkt), a za nimi Milan (5), Ajax (4) i Auxerre (3).

AC Milan - Real Madryt 2:2
(Inzaghi 68' 78' - Higuaín 45', León 94')

Milan: Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta; Pirlo, Gattuso, Boateng, Ronaldinho (Inzaghi, 59'); Pato (Ambrosini, 72') i Ibrahimović.

Real Madryt: Casillas; Ramos, Pepe (Pedro León, 80'), Carvalho, Marcelo; Xabi Alonso, Khedira; Di María, Özil, Cristiano Ronaldo; Higuaín (Benzema, 74').

Żółte kartki: Boateng (27'), Abate (55'), Ibrahimović (56'), Gattuso (70') - Pepe (79'), Carvalho (91').