/ RealMadryt.pl, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Racingiem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w ósmej kolejce Primera División Racing Santander 6:1. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Jak zwykle w tym sezonie był, prawie że bezrobotny. Obronił kilka niegroźnych strzałów piłkarzy z Santander, a przy straconym golu nie miał nic do powiedzenia. Gdyby piłka nie odbiła się od Rosenbergra, prawdopodobnie by to obronił. Statystyki Ikera wyglądają jak na razie imponująco, jedenaście spotkań i tylko cztery stracone gole.
Álvaro Arbeloa
W defensywie się nie naharował, ponieważ Racinguistas atakowali głównie prawą stroną boiska. Kilka razy podłączał się pod akcje ofensywne, ale głównie w celu absorbowania uwagi defensorów gości, żeby Özil i Di María mięli więcej miejsca do atakowania, ale i tak niespodziewanie częściej gościł pod bramką Tonio Martíneza niż Marcelo.
Ricardo Carvalho
Nie miał w tym meczu dużo pracy. Dobrze asekurował bocznych obrońców, szybko oddalał zagrożenie spod naszej bramki i dobrze grał głową. Szkoda, że Ricardo ma już trzydzieści dwa lata bo aż chciałoby się napisać, że mamy duet obrońców na lata.
Pepe
Podobnie jak Carvalho nie napracował się za wiele. Nie pozwalał na nic Rosenbergowi, krótko go pilnując, jak zwykle grał bardzo twardo i pewnie, a odbieranie i przechwytywanie piłek nie sprawiało mu w tym meczu żadnych problemów. Tylko raz źle obliczył tor lotu piłki, ale zaasekurował go Casillas.
Marcelo
Brazylijczyk na tle swoich kolegów wypadł nieco słabiej. O dziwo nie angażował się zbyt często w akcje ofensywne, w defensywie kilka razy się zagapił, ale samemu naprawiał swoje błędy. Patrząc na wynik można wywnioskować, że w tym spotkaniu nie było takiej potrzeby żeby Marcelo biegał przez cały mecz od jednej bramki do drugiej i prawdopodobnie Mourinho zalecił mu częstsze przebywanie na własnej połowie.
Sami Khedira
Prawdopodobnie w stu procentach wywiązał się z zadań jakie powierzył mu na to spotkanie Mourinho. Świetnie się ustawiał i współpracował z Xabim. Nie zapędzał się niepotrzebnie pod bramkę Tonio Martíneza i skupił się jedynie na zadaniach defensywnych, ponieważ jego koledzy nie potrzebowali więcej wsparcia w ofensywie.
Xabi Alonso
Po świetnym meczu z Milanem, Hiszpan rozegrał kolejne bardzo dobre zawody. Ależ można bez końca zachwycać się jego podaniami, dokładnymi co do centymetra. Po jednym z takich zagrań Mesut Özil nie miał kłopotu z umieszczeniem piłki w siatce.
Mesut Özil
Kolejny świetny mecz Niemca! Przede wszystkim brawa należą mu się za ładnego gola i asystę przy drugiej bramce Ronaldo. Kapitalnie panuje nad piłką, przyspiesza, a kiedy trzeba, zwalnia tempo gry i coraz lepiej rozumie się z Cristiano i Di Maríą. Znów fani zgromadzeni na Santiago Bernabéu pożegnali go owacją na stojąco.
Ángel Di María
Cóż to był za mecz w wykonaniu Argentyńczyka! Dwie asysty, wywalczony rzut karny i mnóstwo pięknych zagrań. Szkoda, że jego strzał przewrotką nie wpadł do siatki, bez wątpienia byłby to gol sezonu. Poza świetna grą z przodu, bardzo dobrze grał w obronie Przecież przez dwadzieścia minut niespodziewanie grał jako lewy obrońca, ale grając jeszcze jako skrzydłowy skutecznie pomagał swoim kolegom w defensywie.
Cristiano Ronaldo
Co można napisać po takim meczu w wykonaniu Portugalczyka? Cztery gole mówią same za siebie. Tegoroczny wrzesień nie był dla niego udany, ale październik to chyba jeden z najlepszych miesięcy w jego karierze. Jedenaście goli w sześciu spotkaniach, a przecież w tym miesiącu do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze.