/ MatiaS, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Milanem

Jak grali nasi?

Królewscy pokonali w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów AC Milan 2:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Realu Madryt wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Napracował się więcej niż do tego przywykł. Wybronił dwa kluczowe dla przebiegu meczu strzały gości. Najpierw sparował rzut wolny Pirlo na poprzeczkę, a potem zatrzymał uderzenie Robinho, który miał chęć się zemścić na gwizdy, którymi przywitali go kibice.
Álvaro Arbeloa
Mimo że miewał momenty zawahania przy rozprowadzaniu piłki, zaliczył poprawne zawody. Dzięki niemu nie musimy martwić się kontuzją Sergio Ramosa, bo Álvaro w defensywie zastępuje go znakomicie. W starciu z Milanem kilkakrotnie włączył się też do akcji ofensywnych.
Ricardo Carvalho
Ricardo zasługuje na ogromne oklaski. Bez problemu wkomponował się w grę drużyny do tego stopnia, że nikt nie kwestionuje jego obecności w podstawowym składzie. Przeciwko Milanowi zaliczył występ bliski idealnemu. Starał się czysto odbierać piłki - także przy akcji Ibry, który po wślizgu Portugalczyka bezskutecznie domagał się rzutu karnego.
Pepe
Szybki i pewny. Czasami musiał popełnić przewinienie, ale to normalne dla zawodnika defensywnego. Skuteczny w odbiorach od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Miejmy nadzieję, że sprawa przedłużenia kontraktu rozwiąże się pozytywnie w najbliższej przyszłości.
Marcelo
W grze obronnej nie mamy Brazylijczykowi niczego do zarzucenia. Odbierał piłki, czytał grę rywala, angażował się w rozgrywanie piłki na własnej połowie. Próbował szarpać także w ataku, ale momentami musiał uznawać wyższość Zambrotty. Mimo wszystko zawody na plus.
Sami Khedira
Swoje zrobił. Niczym mur z Awili zatrzymywał zapędy Seedorfa czy Pirlo, którzy bezowocnie starali się rozprowadzać piłkę i konstruować akcje. Silny fizycznie, twardo stąpający po murawie, z głową na boisku, nie w chmurach. Taki był Sami w starciu z Milanem.
Xabi Alonso
Milan ustawił poprzeczkę nieco wyżej, ale Hiszpan poradził sobie z nią bez problemu. Znowu był istotnym dla losów meczu zawodnikiem, rozdzielając piłki z pomysłem i inteligencją. Wraca stary, dobry Xabi Alonso. Gdyby tylko Cristiano zostawił mu któryś z rzutów wolnych...
Mesut Özil
Za każdym razem, kiedy przyjmował piłkę mogliśmy "spodziewać się niespodziewanego". Jak, do kogo i gdzie zagra Mesut - tego nigdy nie wiadomo. Ma błysk. Poza tym świetnie kontrolował tempo gry. Gdy była potrzeba ataku, przyspieszał. Gdy trzeba było utrzymać piłkę, on to robił. No i bramka. Nie szczędźmy pochwał Niemcowi - zasłużył na nie!
Ángel Di María
Zmuszony był cofać się po piłkę na własną połowę, ale i sam zbyt często grał do tyłu. Nie zaskoczył tym samym pędem na bramkę rywala, który go dotąd charakteryzował. Był aktywny, ale zdarzały mu się także bezmyślne straty. Jego akurat Milan trochę przerósł.
Cristiano Ronaldo
Nareszcie! Cristiano odgrzał - niczym zapomnianego schabowego - formę, którą zachwycał w poprzednim sezonie, a która dotąd spoczywała w zamrażarce. Zdobyta po rzucie wolnym bramka (dodajmy w obronie sprawiedliwości, że piłka wpadła do siatki także dzięki odrobinie szczęścia) i asysta przy golu Mesuta czynią go z pewnością bohaterem meczu. Kilkakrotnie popisał się też skutecznymi i efektywnymi (!) dryblingami. Tak trzymać!
Gonzalo Higuaín
O grze Argentyńczyka w tym meczu można by napisać wiele, ale tylko pod warunkiem, że na siłę chce się mu wytykać błędy. Był mało aktywny, prawie bezproduktywny, zmarnował też dwie okazje, strzelając niecelnie głową. Drugą połowę rozpoczął z większą werwą i dynamiką i tylko to ratuje go przed niższą oceną. O ile Cristiano się odbudował, za smakołykami prawdziwego Gonzalo wciąż tęsknimy.