/ Hyoga / RealMadryt.pl

Oceny zawodników po meczu z Auxerre

Piłkarze pod lupą RealMadrid.pl

Los Merengues pokonali w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Auxerre 1:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Realu Madryt wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Popełnił kilka błędów, zwłaszcza na początku meczu. Oprócz tego przypomniał o swoich niedokładnych wybiciach z poprzedniego sezonu. To jednak kolejne spotkanie, w którym zachował czyste konto. Trzecie z rzędu.
Álvaro Arbeloa
Często zatrzymywał rywali po swojej stronie, choć miał także słabsze chwile. Starał się pomagać w ofensywie, w drugiej połowie był także bliski zdobycia gola głową.
Sergio Ramos
Pewniak. Nie dał się ogrywać napastnikom rywali i zatrzymywał ich bez większych problemów. Oprócz tego otrzymał żółtą kartkę, u niego to jednak ostatnio norma.
Pepe
Razem z Sergio Ramosem tworzyli naprawdę solidną parę. W końcówce meczu był bliski wpakowania piłki do własnej bramki, uratował go słupek. Przez 90 minut umiejętnie zatrzymywał ataki przeciwnika.
Marcelo
Brazylijczyk jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. We wtorek zaliczył kolejne bardzo dobre spotkanie. Często włączał się do akcji ofensywnych, starał się robić przewagę na połowie rywala. Bez zarzutów również, jeśli chodzi o grę w obronie.
Sami Khedira
Dobrze wywiązywał się ze swoich zadań na boisku. Świetnie rozumie się z Xabim, a we wtorek nie zawiódł również przy Lassie. Tym razem nie zapędzał się pod szesnastkę rywala, skupiał się bardziej na defensywie i odbiorze futbolówki.
Xabi Alonso
Hiszpan powoli odzyskuje formę. We wtorek dyrygował zespołem, rozdawał świetne piłki i umiejętnie przyśpieszał tempo. W pamięci pozostanie na pewno jego kilkudziesięciometrowe zagranie do Marcelo, którego Brazylijczyk nie potrafił jednak zamienić na gola.
Lassana Diarra
Francuz znowu udowodnił, że miejsca w pierwszym składzie nie odda za darmo. W meczu z Auxerre miał więcej niż zwykle zadań ofensywnych, przez co aż trzykrotnie starał się uderzać na bramkę przeciwnika. Wielokrotnie faulował, ale nic dziwnego, to już są nawyki defensywnego pomocnika.
Cristiano Ronaldo
Kolejne starcie, w którym Cristiano zawodzi. Portugalczyk w ostatnim czasie nie potrafi minąć nawet jednego rywala, biega, jakby miał w butach dwukilowe ciężarki, a uderzenia na wiwat tylko podkreślają jego niemoc. Było troszkę lepiej niż ostatnio, choć ciągle bez fajerwerków, których się od niego oczekuje.
Gonzalo Higuaín
Ciągle siedzi na niewidocznym. Wiele strat i tylko jeden strzał, praktycznie nie stwarzał zagrożenia pod bramką Auxerre. Nie potrafił się odnaleźć wśród obrońców rywala. Czas na przerwę, miejsce na ławce już czeka.
Karim Benzema
Dostał szansę od Mourinho, ale nie do końca ją wykorzystał. Ponownie dużo operował na skrzydłach, gdzie nie przeprowadził jednak żadnej indywidualnej akcji. A umiejętności ma przecież tak wielkie.
Mesut Özil
Nie grał może tak dobrze, jak w meczach z Osasuną czy Ajaxem, ale zaliczył asystę przy zwycięskim golu. Pod uwagę trzeba również wziąć fakt, że Auxerre broniło się prawie całym zespołem, przez co Niemiec nie miał dużo miejsca na dobre dogranie piłki do napastników.