/ as.com

Królewscy w reprezentacjach

Podsumowanie spotkań naszych kadrowiczów

Karim Benzema
Rozegrał 90 minut w meczu Bośnia i Hercegowina - Francja (0:2). Był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem w swoim zespole i udowodnił, że kontuzję kostki ma już za sobą. W pierwszej połowie stwarzał największe zagrożenie pod bramką rywala, ale nie potrafił udokumentować tego golem. Po przerwie był bardziej wyłączony z gry, ale mimo to udało mu się zdobyć bramkę - w 72. minucie otrzymał podanie w pole karne, zmylił obrońcę ruletą i na spokojnie pokonał bramkarza. Ponadto w 78. minucie brał udział w akcji przy drugiej bramce dla Francji.

Ricardo Carvalho
Rozegrał 180 minut w meczach Portugalia - Cypr (4:4) i Norwegia - Portugalia (1:0). Bez wątpienia najmniej udane występy spośród wszystkich zawodników Realu Madryt. Pod nieobecność Cristiano Ronaldo i Pepego defensor Królewskich, który sprawował funkcję kapitana Portugalii, nie potrafił podźwignąć swoich kolegów do walki. Jeszcze ze spotkania z Cyprem wyszedł z twarzą, ale już w pojedynku z Norwegią zawiódł na całej linii.

Gonzalo Higuaín
Rozegrał 67 minut w meczu Argentyna - Hiszpania (4:1). Nowy selekcjoner kadry, Sergio Batista, postawił właśnie na napastnika Królewskich, który potrzebował zaledwie trzynastu minut, aby zdobyć bramkę. Otrzymał podanie na dobieg, minął bezradnego Pepe Reinę i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Miał również szansę na drugiego gola, ale Víctor Valdés świetnie wybronił jego strzał. Został zmieniony przez Kuna Agüero.

Ángel Di María
Rozegrał 30 minut w meczu Argentyna - Hiszpania (4:1). Wszedł w miejsce Carlosa Téveza i korzystał ze swojej szybkości na lewym skrzydle. Wygrał kilka pojedynków z Álvaro Arbeloą. Zdobył również ładną bramkę, ale nie została ona uznana, gdyż piłkarz Królewskich był na pozycji spalonej. Pomagał w defensywie i otrzymał żółtą kartkę za faul na Jesúsie Navasie.

Xabi Alonso
Rozegrał 160 minut w meczach Liechtenstein - Hiszpania (0:4) i Argentyna - Hiszpania (4:1). Po raz kolejny udowodnił, że jest filarem reprezentacji selekcjonera Vicente del Bosque. W Buenos Aires był ponadto kapitanem drużyny La Roja, ale wraz z Sergio Busquetsem nie był w stanie powstrzymać środka pola Argentyńczyków.

Álvaro Arbeloa
Rozegrał 90 minut w meczu Argentyna - Hiszpania (4:1). Vicente del Bosque postawił na zawodnika Realu Madryt, po tym jak nie otrzymał ani jednej minuty w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Musiał zagrać w naprawdę eksperymentalnym ustawieniu, co było dla niego zbyt dużym wyzwaniem. Nie radził sobie z ciągłymi atakami Leo Messiego, Carlosa Téveza i Gonzalo Higuaína. Chociaż przy żadnej bramce jakoś ewidentnie nie zawalił.

Sergio Ramos
Rozegrał 90 minut w meczu Liechtenstein - Hiszpania (0:4). Po tym spotkaniu, w którym co rusz zapędzał się pod bramkę rywala, selekcjoner postanowił dać mu odpocząć w meczu w Buenos Aires. Andaluzyjski defensor ma zatem czas, aby jak najlepiej i na pełnych siłach przygotować się sobotniego meczu ligowego z Osasuną.

Iker Casillas
Rozegrał 90 minut w meczu Liechtenstein - Hiszpania (0:4). W spotkaniu z Argentyną odpoczywał i widać po wyniku, że reprezentacja bardzo odczuła jego nieobecność. W pierwszym meczu nie miał zbyt dużo pracy, ale w drugiej połowie bardzo dobrze wybronił jeden ze strzałów. Jest wypoczęty i gotowy na ligę.

Mesut Özil
Rozegrał 178 minut w meczach Niemcy - Belgia (1:0) i Niemcy - Azerbejdżan (6:1). Idealnie wkomponował się w ofensywną maszynkę reprezentacji. W tym pierwszym spotkaniu był nieco przygaszony, ale już wczoraj uczestniczył przy dwóch bramkach. Najpierw zagrał klepką z Lukasem Podolskim, a następnie asystował z rzutu rożnego przy golu Holgera Badstubera.

Sami Khedira
Rozegrał 180 minut w meczach Niemcy - Belgia (1:0) i Niemcy - Azerbejdżan (6:1). Wszechobecny na boisku. Znów przypomina swoją wersję z udanego Mundialu. W obu spotkaniach zagrał na środku pola u boku Bastiana Schweinsteigera, ale wczoraj pozwolił sobie na kilka akcji ofensywnych. Nie wahał się i był pewny w defensywie. Jego warunki fizyczne pozwalają mu być bardzo uniwersalnym zawodnikiem.

Sergio Canales
Rozegrał 135 minut w meczach reprezentacji U-21: Hiszpania - Holandia (2:1) i Polska - Hiszpania (0:1). Zdobył w sumie dwie bramki. W pierwszym spotkaniu popisał się ładnym trafieniem piętką, a w drugim dał swojej drużynie zwycięstwo w ostatnich minutach.