4-0 Tiago 60'
5-0 Liedson 81'
6-0 Cristiano Ronaldo 88'
7-0 Tiago 89'

W pierwszej połowie spotkania oba zespoły prezentowały dość wyrównaną grę, z lekkim wskazaniem na Portugalię, której piłkarze zdobywali przestrzeń trochę łatwiej w ostatnich piętnastu minutach walki. Chwilę wcześniej gola na 1:0 zdobył Raúl Meireles, wykorzystując bardzo dobre podanie Tiago. Pomocnik FC Porto miał jeszcze dwie dobre sytuacje do podwyższenia wyniku, zabrakło jednak precyzji przyjęcia i wykończenia.

Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszym kwadransie drugiej części meczu. Najpierw Raúl Meireles obsłużył ładnym podaniem Sabrosę, następnie na głowę Almeidy celnie dośrodkował Fábio Coentrão, wreszcie na 4:0 podwyższył, płaskim uderzeniem po ziemi, Tiago. Gola dołożył również rezerwowy Liedson, wykorzystując kiks obrońcy w polu karnym. Szósta bramka to dzieło Ronaldo, który przejął piłkę po kolejnym błędzie obrońców, ta odbiła mu się od karku, odbiła od głowy, spadła na stopę i trafiła do koreańskiej bramki. Niecałą minutę później na 7:0 podwyższył Tiago. Pomocnik reprezentacji Portugalii zanotował bardzo dobry występ - 2 gole i asysta.

Cristiano Ronaldo zaliczył asystę przy czwartym golu dla Portugalii i o ile w pierwszej połowie prezentował się mizernie, to w drugiej, gdy miał więcej przestrzeni, często zagrażał bramce Myong-Guk Ri. Po jednym z jego strzałów piłka trafiła w poprzeczkę, bramka na 6:0 była ukoronowaniem lepszej gry.

Portugalczycy obudzili się ze strzeleckiej niemocy w najlepszym z możliwych momentów. Wysoko zwyciężając Koreę do hitowego starcia z mającą już awans Brazylią przystąpią w lepszej sytuacji niż Wybrzeże Kości Słoniowej.

Warto odnotować, że była to pierwsza transmisja na żywo meczu reprezentacji Korei Północnej w ojczyźnie.

Skrót spotkania

Portugalia: Eduardo - Miguel, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao - Pedro Mendes, Raul Meireles (70. Miguel Veloso), Tiago - Cristiano Ronaldo, Simao Sabrosa (74. Duda), Hugo Almeida (77. Liedson).

Korea Północna: Ri Myong-guk - Cha Jong-hyok (75. Nam Song-chol), Pak Chol-jin, Ri Jun-il, Ri Kwang-chon, Ji Yun-nam - Mun In-guk (58. Kim Yong-jun), An Yong-hak, Pak Nam-chol I (58. Kim Kum-il), Hong Yong-jo - Jong Tae-se