1-0 Valter Birsa 13'
2-0 Zlatan Ljubijankič 42'
2-1 Landon Donovan 48'
2-2 Michael Bradley 82'

W pierwszym meczu grupy C na stadionie Ellis Park w Johannesburgu reprezentacja Słowenii zremisowała z reprezentacją USA 2-2. Europejczycy prowadzili po pierwszej połowie 2-0, ale druga część spotkania należała do Amerykanów.

Już w 13. minucie meczu Słowenia wyszła na prowadzenie. Na strzał z około trzydziestu metrów zdecydował się napastnik Auxerre - Valter Birsa. I podjął właściwą decyzję, bo piłka wpadła do siatki.

Na kolejną bramkę musieliśmy poczekać prawie pół godziny. W 42. minucie w sytuacji sam na sam z Timem Howardem znalazł się Zlatan Ljubijankič i strzałem w długi róg pokonał bramkarza na co dzień występującego w drużynie Evertonu.

W drugiej połowie przebudzili się The Yanks. Już w 48. minucie kontaktową bramkę zdobył Landon Donovan. Zawodnik Los Angeles Galaxy będąc w polu karnym mocno huknął pod poprzeczkę. Błąd w tej sytuacji popełnił Samir Handanovič, który powinien wyjść do Amerykanina i skrócić mu kąt zamiast pozostawać w bramce.

Na osiem minut przed końcem meczu Amerykanie doprowadzili do remisu. Michael Bradley uderzył z powietrza, z jedenastego metra i piłka wylądowała tuż pod poprzeczką słoweńskiego golkipera. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Słowenia obroniła pozycję lidera grupy C.

Słowenia: Samir Handanović - Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokić - Valter Birsa (87. Zlatko Dedić), Robert Koren, Aleksandar Radosavljević, Andraz Kirm - Zlatan Ljubijankić (74. Nejc Pecnik, 90. Andrej Komac), Milivoje Novaković.

USA: Tim Howard - Steve Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchi Onyewu (80. Herculez Gomez), Carlos Bocanegra - Landon Donovan, Michael Bradley, Jose Torres (46. Maurice Edu), Clint Dempsey - Jozy Altidore, Robbie Findley (46. Benny Feilhaber).

Sędzia: Koman Coulibaly (Mali)
Stadion: Ellis Park Stadium (Johannesburg)