2-0 Gonzalo Higuaín 33'
2-1 Chung-Yong Lee 45'
3-1 Gonzalo Higuaín 76'
4-1 Gonzalo Higuaín 80'

Gonzalo Higuaín zapowiedział przed tym meczem, że strzeli gola. Jak obiecał, tak zrobił, i to z nawiązką! Dzięki trzem bramkom piłkarza Realu Madryt i samobójczym trafieniu Chu-Young Parka Argentyna pokonała Koreę Południową 4-1!

Festiwal strzelecki w Johannesburgu rozpoczął się w 16. minucie meczu. Piłkę w pole karne dośrodkował Leo Messi, a tam Chung-Yong Lee w niefortunny sposób skierował ją do własnej bramki. Pięć minut później kontuzji doznał Walter Samuel i musiał zostać zmieniony przez Nicolasa Burdisso.

W 33. minucie było już 2-0 dla Albicelestes. Tym razem piłkę w pole karne dośrodkował Maxi Rodríguez, a najwyżej wyskoczył Burdisso, który przedłużył głową dośrodkowanie Maxiego. Piłka spadła prosto na głowę Gonzalo Higuaína, a ten uderzeniem głową skierował ją do bramki.

W 40. minucie Argentyńczycy mieli okazję na podwyższenie wyniku. Ładną akcję prawą strona boiska przeprowadził El Pipita, dośrodkował w pole karne, tor lotu piłki przeciął Sung-Ryong Jung, ale ta spadła prosto pod nogi Ángel Di Maríi. Prawdopodobnie nowy nabytek Realu Madryt mocno huknął pod poprzeczkę, ale końcami palców zdołał obronić koreański bramkarz. Cztery minuty później indywidualna akcję przeprowadził Leo Messi, ograł trzech koreańskich obrońców, ale jego strzał z szesnastego metra minął dosłownie o centymetry słupek bramki Sung-Ryong Junga.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 2-0, niespodziewanie do głosu doszli Azjaci. Dalekim wybiciem piłki popisał się Sung-Ryong Jung, ta trafiła pod nogi Demichelisa, który w dziecinny sposób ją stracił. Futbolówkę przejął Chung-Yong Lee i nie miał problemów z pokonaniem Sergio Romero.

Na początku drugiej połowy dwie groźne akcje przeprowadzili Albicelestes. Najpierw Di Maríi minął w obrębie pola karnego jednego z Koreańczyków i podał do Higuaína, ale strzał piłkarza Królewskich instynktownie obronił Sung-Ryong Jung. Dwie minuty później indywidualna akcję przeprowadził Carlos Tévez, ale jego strzał z narożnika pola karnego obronił koreański golkiper.

W 58. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Ki-Hun Yeom. Groźny kontratak przeprowadzili Koreańczycy, piłkę w polu karnym otrzymał Ki-Hun Yeom i będąc w sytuacji sam na sam z Sergio Romero trafił tylko w boczną siatkę.

Na pierwszego gola w drugiej połowie musieliśmy poczekać do 76. minuty. Indywidualną akcję przeprowadził Leo Messi. Najpierw jego strzał obronił Sung-Ryong Jung, dobitka Messiego trafiła w słupek, ale piłka trafiła pod nogi Higuaína, który bez problemu skierował ją do pustej bramki. Cztery minuty później było już 4-1. Kapitalna akcję przeprowadzili Messi, Higuaín i Agüero, który w drugiej połowie zmienił Téveza. Messi zagrał, do Agüero, a ten dośrodkował na głowę Higuaína i w ten sposób gracz Realu Madryt skompletował hat-tricka.

Dwie minuty później Mario Bolatti zmienił El Pipitę, a wynik nie uległ już zmianie, mimo że swoje okazje mieli jeszcze Agüero i Park. Argentyna została pierwszą drużyną na tych Mistrzostwach Świata z kompletem punktów, a Gonzalo Higuaín został pierwszym graczem, który strzelił trzy bramki na tym turnieju.

Skrót spotkania

Argentyna: Sergio Romero - Martin Demichelis, Walter Samuel (23. Nicolas Burdisso), Gabriel Heinze, Jonas Gutierrez - Javier Mascherano, Maxi Rodriguez, Angel Di Maria - Lionel Messi, Carlos Tevez (75. Sergio Aguero), Gonzalo Higuain (82. Mario Bolatti)

Korea Południowa: Jung Sung-ryong - Oh Beom-seok, Lee Young-pyo, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo - Kim Jung-woo, Ki Sung-yong (46. Kim Nam-il), Park Ji-sung, Lee Chung-yong, Park Chu-young (82. Lee Dong-guk) - Yeom Ki-hun

Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia)
Stadion: Soccer City Stadium (Johannesburg)