/ as.com

Real Madryt oferuje 15 milionów za Kolarova

Coraz bliżej transferu Serba?

Aleksandar Kolarov jest specjalnym życzeniem Mourinho. Portugalski trener widziałby w serbskim defensorze alternatywę dla Marcelo, jak sam przyznał potrzebowałby zawodnika o zupełnie innych umiejętnościach. Wydaje się, że Real Madryt dołoży wszelkich starań, aby sprowadzić do Hiszpanii zawodnika Lazio, którego w styczniu, z polecenia Mourinho, pozyskać chciał Inter.

Królewscy gotowi są wyłożyć 15 milionów euro, jednakże Claudio Lotito zamierza wyciągnąć jak najwięcej za swojego gracza i oczekuje 20 milionów. „Jeśli Real Madryt składa ofertę, to bardzo trudno zatrzymać zawodnika”, powiedział prezes Lazio. Rozmowy między klubami już trwają. Według ASa przedstawiciel włoskiego klubu był we wtorek na Bernabéu. Zainteresowany usługami serbskiego obrońcy jest również Manchester City.

Jedno jest pewne, dni Kolarova w Rzymie są policzone. Zdaniem Il Corriere dello Sport, Lazio już szuka następcę Serba, a na celowniku Biancazzurrich jest Fábio Santos z Gremio.

Wczoraj Aleksandar Kolarov rozegrał mecz w barwach kadry narodowej. Przeciwnikiem Serbii była Polska, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ze względu na zainteresowanie Realu Madryt, oczy widzów skupione były na lewą stronę boiska. Fatalna pogoda nie pozwoliła Kolarovowi zaprezentować się najlepiej. Zadaniem serbskiego obrońcy było pilnowanie najlepszego gracza polskiej reprezentacji, Kuby Błaszczykowskiego. Pomocnik był niezwykle aktywny i niemal każda akcja Biało-czerwonych przeprowadzana była właśnie prawą stroną. Dodatkowo Błaszczykowskiego nieustannie wspomagał Łukasz Piszczek. Dyspozycję Kolarova można porównać do postawy Ivanovicia, który zagrał na prawej obronie i również nie za wiele wniósł do gry Serbów.

A oto dokonania Kolarova w meczu z Polską:
16. minuta: Uratował zespół przed utratą bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej, po strzale Lewandowskiego.

20. minuta: Dał się ograć Błaszczykowskiemu, jednakże strzał Polaka bez trudu obronił Isailović.

26. minuta: Niepotrzebny faul na Wojtkowiaku, ponieważ nie było większego zagrożenia.

30. minuta: Groźny strzał Kolarova, po podaniu od Stankovicia. Minimalnie obok.

36. minuta: Ponowne starcie z Błaszczykowskim, tym razem zażegnuje niebezpieczeństwo pod własną bramką.

40. minuta: Groźna akcja Nowaka, Kolarov spóźnił się z interwencją, wyjaśnił Jovanović, nowy zawodnik Liverpoolu.

57. minuta: Błąd w defensywie, jednak świetna obrona strzału Błaszczykowskiego przez Stojkovicia.

60. minuta: Pierwsza akcja w ofensywie, jednak zatrzymany przez Piszczka.

62. minuta: Twarde wejście w Błaszczykowskiego. Sędzia stwierdził, iż nie było kontaktu z piłką.

70. minuta: Odbiera piłkę, która w drugiej połowie sama zatrzymuje się na murawie, Kubie.

73. minuta: Strata na połowie rywala.

81. minuta: Zszedł do środka, jednak jego podanie przerywa polski zawodnik.

84. minuta: Strzał na bramkę Fabiańskiego.