Piękna wygrana Castilli na zakończenie sezonu

Wychowankowie pomścili starszych kolegów i ograli Alcorcón

Kibicom Realu Madryt nie trzeba przedstawiać trzecioligowego Alcorcónu. Z pogromcą Królewskich w tegorocznym Pucharze Króla zmierzyła się dzisiejszego popołudnia Castilla i to z zdecydowanie lepszym rezultatem. Przed meczem lider drugiej grupy był już pewny gry w play offach, które mogą zapewnić awans do Segunda División, jednak dla canteranos pojedynek również nie był kluczowy – nie walczyli ani o wyższą lokatę, ani nie groził im spadek. W tych okolicznościach o niebo lepiej zaprezentowali się podopieczni Menendeza, deklasując rywali 4:1 i osładzając sympatykom, bądź co bądź, przegrany sezon.

Wychowankowie rozpoczęli z wysokiego C, trafiając do siatki już w 4. minucie. Wynik otworzył, będący ostatnio na fali, Juanfran, mimo ofiarnej interwencji Eladio. Golkiper Alcorcónu sześć minut później skapitulował po raz drugi. I ponownie strzelcem gola był Juanfran. Tym razem pomocnik zdecydował się na uderzenie z ponad trzydziestu metrów, czym wprawił w osłupienie kibiców. Do przerwy gospodarze nie zwalniali tempa, czego owocem były sytuacje Mosquery, Juana Carlosa i Cristiana. Powiodło się tylko ostatniemu z nich, ale trzybramkowe prowadzenie zrobiło wrażenie.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany. Może nie tak bezustannie, ale wciąż chętnie atakowali Królewscy. W 58. minucie najskuteczniejszy strzelec rezerw, Juan Carlos, poprawił swój dorobek, pewnie wykańczając kontratak. Jak się okazało, lider na trafienie do siatki potrzebował ponad godziny – honorowego gola zdobył Marca Vara.

Dla Castilli sezon jest już zakończony. Ósme miejsce w tabeli to wynik poniżej oczekiwań i zeszłorocznych obietnic, jednak trudno nie docenić poświęcenia i zaangażowania zawodników ze szkółki, którzy, jak Marcos Alonso, Mosquera czy Juanfran, nieśmiało pukają do drzwi pierwszej kadry.

Real Madryt Castilla: Felipe Ramos; Velayos, Gary (Mateos, min. 81.), Juanan, Nacho; Juanfran (Luis Hernández, min. 79.), Cordero, Mosquera (Fran Rico, min. 56.), Juan Carlos; Rubén Ramos i Cristian.

Alcorcón: Eladio; Rubén (Nagore, min. 45.), Mario Sánchez, Gómez, Bermúdez; Ernesto (Jeremy, min. 54.), Alberdi, Mora, Vara; Carmelo (Rubén Sanz, min. 59.) i Borja.