Skromna wygrana Bayernu

Środa z Ligą Mistrzów za nami

Wczoraj odbył się drugi półfinałowy mecz Ligi Mistrzów. Bayern Monachium zwyciężył na własnym stadionie z Olympique’em Lyon 1:0. Jedynego gola zdobył niezawodny ostatnimi czasy ex-madridista, Arjen Robben. Obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę, bowiem boisko przedwcześnie opuścić musieli Franck Ribéry i Jérémy Toulalan. Pierwszy ujrzał bezpośrednio czerwoną kartkę, drugi zaś dwie żółte. Rewanż we wtorek w Lyonie.

Bayern Monachium - Olympique Lyon 1:0 (Robben 69’)
Arbiter: Roberto Rosetti
Miejsce: Allianz Arena

Dużo walki, fauli, ostrych starć - tak można podsumować pierwszy kwadrans gry w Monachium. Lyon zagrażać starał się tylko ze stałych fragmentów, Bayern natomiast nie potrafił przedrzeć się przez defensywę rywali. Pierwszą groźną akcję przeprowadził w 17. minucie Franck Ribéry, jednak piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła bramkę Hugo Llorisa.

Trzy minuty później próbował Thomas Müller, ale także chybił. W 30. minucie kapitalną okazję stworzyli sobie goście - Ederson dostał piłkę przed polem karnym, huknął potężnie, ale na drodze do bramki stanął świetnie dysponowany w tym meczu Martín Demichelis. Na dziewięć minut przed końcem pierwszej części z boiska wyleciał Ribéry. Francuz w brutalny sposób stanął na stopę Lisandro Lópeza.

Mimo osłabienia Bayern nie zamierzał w drugiej połowie złożyć broni. Na dodatek w 54. minucie siły się wyrównały - drugą żółtą kartkę obejrzał Jérémy Toulalan. Po tym zdarzeniu Lyon całkowicie się cofnął. Monachijczycy atakowali, nawałnica trwała, a piłka do siatki jak wpaść nie chciała, tak nie chciała. Wreszcie na uderzenie z dystansu zdecydował się Arjen Robben, Holender przymierzył z około dwudziestu pięciu metrów i pokonał Llorisa, była to 69. minuta meczu.

Bayern cały czas starał się atakować, ale kolejnej bramki już nie strzelił. Lyon przegrał na wyjeździe 0:1, ale wciąż ma duże szanse na grę w finale. Poprzednie spotkania pokazały jednak, że podopieczni Louisa van Gaala potrafią strzelać gole na obcych stadionach - cztery zdobyli na Stadio Olimpico di Torino w Turynie i po dwie na Stadio Artemio Franchi we Florencji i Old Trafford w Manchesterze.