/ as.com

Królewscy w reprezentacjach

Higuaín i Ramos z bramkami; bez kontuzji

Gonzalo Higuaín
Rozegrał 61 minut w meczu Niemcy - Argentyna (0:1), zdobywając zwycięską bramkę. Diego Maradona ustawił go jako jedynego napastnika mającego za sobą Lionela Messiego, a na skrzydłach Ángela Di Maríę i Jonása. Takie ustawienie niezbyt odpowiadało snajperowi Królewskich, który przyzwyczajony jest do wielkiego ruchu w ofensywie i zaskakiwania rywala wejściami z drugiej linii. Mimo to udało mu się strzelić gola w 44. minucie spotkania. Gonzalo minął bramkarza Niemiec i sprzed pola karnego wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki.

Była to druga bramka Higuaína w czterech oficjalnych meczach Argentyny. Snajper Realu Madryt wyróżnił się ponadto w dwóch groźnych akcjach gości. Najpierw podał piłkę do Di Maríi, który znalazł się na pozycji sam na sam z bramkarzem, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną. W kolejnej akcji partnerem Pipity również był Di María, który trafił w poprzeczkę.

Kaká
Rozegrał 90 minut w meczu Brazylia - Irlandia (2:0). Brazylijski crack swoje spotkanie rozegrał we wtorek, dlatego w Madrycie jest już od wczoraj. W meczu z Irlandią udowodnił, że coraz lepsze występy w jego wykonaniu nie są przypadkiem. Kontuzja pachwiny wydaje się być już przeszłością. Napędzał ataki Brazylii, oddał dwa strzały na bramkę, zanotował trzy straty i przeprowadził aż dziesięć akcji w polu karnym Irlandczyków. Po jednej z nich wynik spotkania ustalił Robinho.

Cristiano Ronaldo
Rozegrał 45 minut w meczu Portugalia - Chiny (2:0), zaliczając asystę przy pierwszej bramce. Praktycznie wszystkie akcje ofensywne w pierwszej połowie przechodziły właśnie przez Cristiano. W 38. minucie gwiazdor Realu Madryt wygrał na lewym skrzydle pojedynek z rywalem, pomknął pod pole karne i jak na tacy wystawił piłkę Hugo Almeidzie, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki. Cristiano oddał ponadto dwa groźne strzały na bramkę rywala - oba jednak zostały obronione przez chińskiego bramkarza.

Iker Casillas
Rozegrał 90 minut w meczu Francja - Hiszpania (0:2), osiągając tym samym liczbę 102 występów w reprezentacji. Dogonił pod tym względem Raúla, a teraz przed nim jest tylko Andoni Zubizarreta (126). Podczas meczu miał niewiele do roboty. Bez problemu poradził sobie ze strzałami Lassa i Nicolasa Anelki. W 79. minucie bliski pokonania go był Florent Malouda, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

Sergio Ramos
Rozegrał 90 minut w meczu Francja - Hiszpania, zdobywając drugą bramkę. Był jednym z najlepszych zawodników spotkania. Z łatwością poradził sobie na prawej stronie z kryciem Thierry'ego Henry'ego. Często włączał się do akcji ofensywnych. W doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył drugą bramkę dla Hiszpanów po asyście Xabiego Alonso. Wziął na zamach Juliena Escudé, uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie całkowicie zmyliła bramkarza gospodarzy. W 53. minucie ujrzał żółtą kartkę.

Álvaro Arbeloa
Rozegrał 90 minut w meczu Francja - Hiszpania, wychodząc w pierwszym składzie w miejsce Joana Capdevili. Naprzeciwko siebie miał Francka Ribéry'ego, z którym jednak poradził sobie bez większych problemów. Bardzo pewny i skoncentrowany. Nie włączał się do akcji ofensywnych, całkowicie eliminując przy tym zagrożenie z prawego skrzydła Francuzów.

Xabi Alonso
Rozegrał 63 minuty w meczu Francja - Hiszpania, zaliczając asystę. Został zmieniony przez Marcosa Sennę. Wraz z Sergio Busquetsem rządził i dzielił w środku pola, całkowicie wygrywając pojedynek z Lassem. Asystował przy bramce Ramosa, ładnie przerzucając piłkę na drugą stronę boiska. W drugiej połowie już tak nie imponował, gdyż był wyraźnie zmęczony.

Raúl Albiol
Rozegrał 45 minut w meczu Francja - Hiszpania. Na boisku pojawił się w drugiej połowie, zmieniając Carlesa Puyola. Zajął pozycję lewego stopera, wspierając na boku Arbeloę. Nie miał żadnych problemów z kryciem Anelki. Czasami nie mógł nadążyć za akcjami Maloudy, ale i tak był bardzo pewny. Dobrze wyprowadzał piłkę. Nie uczestniczył jednak w żadnych akcjach ofensywnych.

Lassana Diarra
Rozegrał 90 minut w meczu Francja - Hiszpania (0:2). Stanął przed niezwykle ciężkim zadaniem, jakim była próba zatrzymania środka pola Hiszpanii. Mimo wsparcia Jérémy'ego Toulalana gospodarze zostali całkowicie zdominowani, praktycznie w ogóle nie będąc w posiadaniu piłki. W 42. minucie zamarły serca kibiców Realu Madryt, gdyż Lass bardzo ostro wszedł w Xabiego Alonso. Na szczęście skończyło się tylko na strachu. W drugiej połowie pomocnik Królewskich był bliski sfaulowania Jesúsa Navasa w polu karnym.

Rafael van der Vaart
Rozegrał 30 minut w meczu Holandia - USA (2:1). Na boisku pojawił się w 60. minucie, zmieniając Nigela de Jonga.