/ marca.com

Raúl zrównał się z Di Stéfano

Kapitan trafia po czterech miesiącach

Na murawie pojawił się w siedemdziesiątej dziewiątej minucie meczu z Tenerife, przy wyniku 3-1 dla Realu Madryt, zmieniając strzelca dwóch goli, Gonzalo Higuaína. W dziewięćdziesiątej pierwszej minucie, po podaniu Rafaela van der Vaarta z lewej strony pola karnego, piętką skierował piłkę do bramki Teneryfy. Ostatni raz kapitan Królewskich do siatki trafił w przegranym 2-3 meczu Ligi Mistrzów z Milanem w stolicy Hiszpanii, kiedy to wykorzystał błąd Didy.

A było to dwudziestego dziewiątego października 2009 roku. To szósty gol El Siete w tym sezonie. Sześć bramek to jak na napastnika Realu Madryt niewiele, ale dzisiejsze trafienie ma niebagatelną wagę.

Dzięki wpisaniu się na listę w dzisiejszym meczu, Raúl zrównał się z legendarnym Di Stéfano pod względem zdobytych goli w Primera División - ma ich już na koncie 227 - stając się tym samym trzecim zawodnikiem w tym rankingu wszech czasów. Więcej razy bramkarzy w Hiszpanii pokonywali tylko Hugo Sánchez (234) i Telmo Zarra (251).

Również pod względem występów w lidze Raúl zameldował się na trzecim miejscu. Z liczbą 542 meczów zrównał się z Francisco Buyo. Jedno spotkanie więcej rozegrał Portugalczyk Eusebio, a na pierwszym miejscu jest Zubizarreta z 622 występami na koncie.