Zwycięski wyjazd do Jerez

Xerez CD 0:3 Real Madryt

Real Madryt mimo słabej pierwszej połowy wygrał z Xerezem na wyjeździe 3:0. Bramki dla Królewskich strzelili Arbeloa i dwie Cristiano Ronaldo. Przy dwóch trafieniach Portugalczyka asystował Kaká. W drugiej połowie podopieczni Manuela Pellegriniego nie zagrali wcale dużo lepiej niż w pierwszej odsłonie, ale byli dużo skuteczniejsi pod bramką rywala.

Na początku spotkania to gospodarze sprawiali wrażenie lepiej zorganizowanych. Pierwszą dobrą okazję los Blancos stworzyli dopiero w czternastej minucie - dośrodkowanie Álvaro Arbeloy strzałem głową wykończyć próbował Cristiano, jednak uderzył za lekko. Siedem minut później Portugalczyk zmarnował doskonałą sytuację. Po świetnym zagraniu Estebana Granero w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać dobrze broniącego w tym meczu Renana.

W dwudziestej ósmej minucie przebudzili się miejscowi - po błędzie Sergio Ramosa w idealnej sytuacji spudłował Víctor Sánchez. Był to jeden z nielicznych ataków Xerezu w tym spotkaniu. Po trzydziestu minutach gry znów dał znać o sobie Ronaldo, tym razem próbując zaskoczyć bramkarza rywali strzałem zza pola karnego.

Później obie ekipy nie potrafiły stworzyć sobie dobrych okazji. Ostatnią Królewscy stworzyli w czterdziestej piątej minucie - bohaterem akcji ponownie był aktywny Ronaldo, który strzałem głową starał się wpakować futbolówkę do siatki. Niestety, tym razem beniaminka uratowała poprzeczka.

W drugiej połowie gracze ze stolicy grali lepiej, aczkolwiek też bez fajerwerków. Już trzy minuty po wznowieniu gry zaskoczyć Renana z około dwudziestu pięciu metrów próbował Xabi Alonso, uderzył jednak za lekko. Następne akcje gości kończyły się z reguły już na dwudziestym metrze. Pierwszy raz sygnał do silniejszego ataku dał po godzinie Cristiano, jednak jego strzał zdołał sparować portero Xerezu.

Trzy minuty później Renan był już bezradny - Arbeloa wpadł w pole karne rywali i pewnym strzałem w krótki róg, niczym rasowy napastnik, dał prowadzenie Realowi Madryt. To pierwsze trafienie hiszpańskiego defensora w barwach madryckiego klubu.

Pomiędzy siedemdziesiątą a siedemdziesiątą pierwszą minutą Królewscy wyprowadzili w pokład rywali dwa zabójcze ciosy - najpierw dośrodkowanie Kaki bardzo dobrym strzałem głową wykończył Cristiano, a chwilę później ta sama para dobiła zespół Néstora Gorosito. Brazylijczyk wpadł w pole karne, po czym na chwilę stracił równowagę, szybko się jednak obrócił i wyłożył piłkę jak na tacy Portugalczykowi. 3:0.

Po strzeleniu trzech goli los Blancos nie atakowali już tak często. Jedną z lepszych okazji zmarnował jeszcze pod koniec spotkania wprowadzony chwilę wcześniej Royston Drenthe, jednak piłkę po uderzeniu Holendra z linii bramkowej wybił jeden z obrońców rywali. Kilka minut później sędzia zakończył mecz.

Real wygrywa zasłużenie, jednak gra pozostawiała dzisiaj wiele do życzenia. Może to wina boiska, które przypominało bardziej pastwisko. Cóż, spotkanie bez historii, czas skupić się na wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Olympique’em Lyon. Jutro Atlético podejmuje na Vicente Calderón Barcelonę, może wreszcie gracze Pepa Guardioli stracą jakieś punkty.