OL wygrywa szlagier

Olympique Lyon 2:1 PSG

Zawodnicy Olympique’u Lyon odnieśli zwycięstwo w meczu 22. kolejki francuskiej Ligue 1. Podopieczni Claude'a Puela pokonali na własnym boisku PSG 2:1. Spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla gospodarzy - już w 11. minucie Mevlüt Erding strzałem głową pokonał bezradnego Remy'ego Vercoutre'a. Bramkarz siedmiokrotnego mistrza Francji spisywał się w tym meczu znakomicie i kilka razy uchronił swój zespół od straty kolejnego gola.

W drugiej połowie gracze OL wzięli się odrabiania strat. W 61. minucie czerwoną kartką za bezpardonowy wślizg w nogi Bafétimbiego Gomisa ukarany został Mamadou Sakho. Kwadrans po tym zdarzeniu gospodarze wreszcie trafili do siatki - zamieszanie w polu karnym wykorzystał właśnie Gomis, który z kilku metrów pokonał Apoula'e Edela. Na dziewięć minut przed końcem dośrodkowanie Michela Bastosa wykończył celnym strzałem głową Cris.

Była to pierwsza wygrana Olympique’u od dwóch meczów. Obecnie najbliższy rywal Królewskich w Lidze Mistrzów zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli i traci do lidera Bordeaux aż dziewięć oczek.