/ RealMadryt.pl, RealMadrid.com

Horror na inaugurację PNA

Diarra: "Dokonaliśmy cudu"

W niezwykłe emocje i niesamowitą dramaturgię obfitował mecz inauguracyjny Pucharu Narodów Afryki z udziałem Mali i Mahamadou Diarry. Reprezentacja pomocnika Realu Madryt przegrywała do 79. minuty z gospodarzami turnieju Angolą 4:0, aby ostatecznie doprowadzić do remisu. Bramka, która spowodowała eksplozję radości wśród gości, strzelona przez Mustaphę Yattabarę padła w 94. minucie - 20 sekund przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Wcześniej nadzieje Malijczykom dali dwukrotnie Seidou Keita z FC Barcelona i raz Frederic Kanoute z Sevilli.

- Dokonaliśmy cudu! - krzyczał po meczu rozentuzjazmowany Diarra. - Wiedziałem, że możemy odrobić tę stratę, ponieważ wierzę w reprezentację. Dokonaliśmy czegoś wielkiego dla Mali, czegoś zdumiewającego. Jednak taka jest właśnie piłka nożna. Mieliśmy nadzieję do końca i dziś nasza mentalność i wiara sprawiły, że doprowadziliśmy do remisu.