Zwycięstwo w Gran Derbi weteranów

Real pokonał Barcelonę 12:6

Real Madryt pokonał Barcelonę 12:6 w finale Superpucharu Hiszpanii weteranów. Spotkanie odbyło się w hali El Toralín w miejscowości Ponferrada, znajdującej się blisko 400 kilometrów na północny-zachód od stolicy Hiszpanii. Zawodnicy Królewskich, którzy do meczu przystąpili jako zwycięzcy krajowego Pucharu, zmierzyli się z ligowym mistrzem z Barcelony i odnieśli pewne zwycięstwo.

W ekipie Los Blancos wystąpiły takie sławy jak Alfonso, Amavisca, Dani czy Karanka, natomiast Dumę Katalonii reprezentowali między innymi Angoy, Milla, Cuellar i Carreras. Na początku spotkanie było bardzo wyrównane, a pierwsza bramka padła dopiero w dziewiątej minucie - celnym i skutecznym strzałem popisał się napastnik Realu, Dani.

Barça zdołała wyrównać za sprawą gola Quintany, jednak w odpowiedzi Królewscy doprowadzili do stanu 6:1, dzięki bramkom Daniego, Alfonso i Amaviski. Do przerwy, po kolejnych trafieniach Llorente i Ivána, było już 8:2.

Po zmianie stron Barcelona starała się wrócić do gry, strzelając trzy gole jeden po drugim i doprowadzając do wyniku 8:5, jednak wkrótce nastąpiło rozstrzygnięcie spotkania - trzy gole Llorente, Ramisa i Rubio były niczym kropka nad "i". To był idealny trenerski debiut Isidoro San José, który zastąpił na ławce poprzedniego szkoleniowca, Pachína.

Real Madryt - FC Barcelona 12:6
Real: Dani (3), Julio Llorente (2), Amavisca (2), Iván (2) Alfonso, Ramis i Rubio.
Barça: Albert Tomás (2), De Quintana, Luis Cembranos, Carreras i Milla.