Wahania formy canteranos

Podsumowanie 12. i 13. kolejki w wykonaniu Castilli

Kreatywność, wola walki i gorący doping publiczności – w 12. kolejce Segunda División B wszystko przemawiało na korzyść Castilli, która na swoim terenie podejmowała Gimnasticę. W zespole, którego największą bolączką jest skuteczność, wbicie rywalom czterech bramek jest nie lada osiągnięciem, nawet jeśli dwie bramki padły po rzutach karnych. Królewskim udało się przełamać tę marną dyspozycję strzelecką, co zapewniło im drugą wygraną w sezonie i poprawiło pozycję w tabeli.

Wszystkie sześć goli kibice oglądali dopiero w drugiej połowie spotkania, pierwsza część meczu była bowiem mniej zacięta i obfitująca w sytuacje podbramkowe. Warta odnotowania jest fantastyczna akcja rozegrana z klepki między Cordero, Raúlem Ruizem i Szalaiem, a zakończona strzałem Acuńy. Peruwiańsko-węgierski duet napastników do przerwy wręcz grzeszył nieskutecznością, marnując dobre wrzutki partnerów.

Na szczęście wszystkie niedociągnięcia zostały poprawione podczas kwadransa odpoczynku i na boisko wróciła już inna drużyna. W 46. minucie ten sam pudłujący Acuńa otworzył wynik spotkania po akcji skrzydłem bardzo pracowitego Raúla Ruiza. Gimnastica nie była bierna na przebieg wydarzeń i już sześć minut później doprowadziła do remisu, a po kolejnych pięciu była na prowadzeniu po samobójczej bramce Mateosa. Dwukrotnie Ivána gnębili Szalai i Acuńa, ale bramkarz Gimnastiki przy odrobinie szczęścia poradził sobie we wszystkich sytuacjach.

Dopiero na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry padło trafienie na 2:2 za sprawą wykorzystanego przez Frana Rico rzutu karnego. Wyrównanie zadziałało jak iskra, powodując niemały pożar - canteranos poszli za ciosem i zdążyli wbić rywalom jeszcze dwa gole! Najpierw do siatki trafił Juan Carlos, a już w doliczonym czasie wynik ustalił Fran Rico, ponownie egzekwując jedenastkę.

Real Madryt Castilla: Adán; Velayos, Gary, Mateos, Marcos Alonso (Cristian, min. 80.); Raúl Ruiz (Juan Carlos, min. 71.), Cordero, Fran Rico, Vázquez (Juanan, min. 71.), ; Acuńa i Szalai.
Gimnastica de Torrelavega: Iván; Abraham, Mario, Alberto, Zalo (Nando, min. 64.); Bubu (Cusi, min. 45.), Dani Cobo (Del Olmo, min. 69.), Siro, Cris; Collado i Javi.

Sędzia: Ińigo Azkue Otegui.
: Vázquez (Castilla), Collado, Cris, Siro, Abraham (Gimnastica).
: Gary, Cordero (Castilla), Del Olmo, Cusi i trener José Gómez García (Gimnastica).

Po drugim zwycięstwie w sezonie, podopieczni Alejandro Menéndeza zostali sprowadzeni na ziemię i musieli uznać wyższość kolejnego ligowego rywala – Villanovense. Zamiast pierwszego kompletu punktów zdobytego na wyjeździe zaserwowali kibicom festiwal nieskuteczności. Choć przez większość spotkania walczyli o odrobienie straty i stworzyli wiele okazji bramkowych, nie trafili do siatki ani razu.

Zanim zawodnicy Castilli rozkręcili się na dobre, rywale wykorzystali wyrównany i dość niemrawy początek spotkania na strzelenie gola. W 19. minucie Moraga pokonał Adána strzałem z rzutu wolnego, co natychmiast otrzeźwiło canteranos. Akcje z przebojowymi skrzydłowymi, Raúlem Ruizem i Vázquezem, zapewniły bramkarzowi Villanovense sporo pracy. Sam Ruiz miał dwie świetne sytuacje to wyrównania, ale pomylił się i przy uderzeniu z 37. minuty, i wykańczając atak dwie minuty później.

Wraz z rozpoczęciem drugiej odsłony, gospodarze zdecydowali się na obronę wyniku, podczas gdy Królewscy konsekwentnie budowali akcje pozycyjne, wykorzystując praktycznie wszystkie dostępne możliwości. Mimo pomysłowej gry, żaden z wychowanków nie potrafił umieścić piłki w siatce, co wymusiło na trenerze przeprowadzenie zmiany w ofensywie. Pełni sił i energii rezerwowi, Juan Carlos i Cristian, niewiele wnieśli do gry, pudłując tak często jak koledzy z drużyny.

Wyjazdowa przegrana skomplikowała sytuację Los Blancos, którzy zajmują dopiero 16. lokatę w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Okazja do poprawienia dorobku punktowego nadarzy się już 22 listopada w meczu przeciwko Oviedo.

Villanovense: Fuentes; Jaraiz, Manuel, Cobos, Javi Sánchez; Gálvez, Lajos (Cano, min. 51.), Juanca, Juanjo; Guisado (Mora, min. 62.), Moraga (Willy, min. 63.).
Real Madryt Castilla: Adán; Velayos, Juanan, Mateos, Marcos Alonso; Vázquez (Juan Carlos, min. 63.), Mosquera, Fran Rico, Raúl Ruiz; Acuńa, Szalai (Cristian, min. 52.).