Historia pojedynków z Getafe

Wyrównane mecze, wielkie emocje, afery oraz surowe konsekwencje

31.10.2004
Real Madryt 2-0 Getafe CF

Real Madryt w kiepskim stylu ogrywa u siebie Getafe. Skórę swojej drużynie co jakiś czas ratować musiał Iker Casillas. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michael Owen oraz Ronaldo.

13.03.2005
Getafe CF 2-1 Real Madryt

Cztery dni po odpadnięciu z Ligi Mistrzów za sprawą Juventusu, galaktyczny Real Madryt za Vanderleia Luxemburgo po raz pierwszy odwiedza Coliseum Alfonso Pérez, gdzie przegrywa z miejscowym Getafe. Bramki dla gospodarzy zdobyli wychowanek Królewskich - Riki - oraz Raúl Albiol. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w 90. minucie Santiago Solari. Po tym meczu Real Madryt tracił do FC Barcelona aż jedenaście punktów i pożegnał się z walką o mistrzostwo kraju. Po porażce Florentino Pérez poprosił kibiców o cierpliwość.

3.12.2005
Real Madryt 1-0 Getafe CF

Real Madryt co prawda pokonał u siebie Getafe, ale w żałosnym stylu. Jedyną bramkę meczu zdobył w 17. minucie Ronaldo. Kontrolę nad spotkaniem, zwłaszcza w drugiej połowie, mieli jednak goście. Najlepiej świadczy o tym czas utrzymywania się przy piłce - 36% dla Realu Madryt i 64% dla Getafe. Pod koniec spotkania Królewscy rozpaczliwie się bronili. Po tym meczu zwolniony ze swojego stanowiska został Luxemburgo.

16.04.2006
Getafe CF 1-1 Real Madryt

Real Madryt, którego tymczasowym prezesem był wówczas Fernando Martín, wywalczył z Lópezem Caro na ławce jedynie remis. Bohaterem spotkania był Iker Casillas, który musiał interweniować aż trzynaście razy. Po tym meczu Real Madryt znalazł się na trzecim miejscu w tabeli, tracąc do Barcelony aż trzynaście punktów na pięć kolejek przed końcem sezonu. Od tamtej pory Królewscy musieli się skupić jedynie na walce z Valencią o wicemistrzostwo.

14.10.2006
Getafe CF 1-0 Real Madryt

Szósta kolejka sezonu 2006/07. Real Madryt za Fabio Capello miał wówczas za sobą trzy zwycięstwa i dwa remisy, ale na Coliseum zaprezentował się z fatalnej strony. Raúl i Ronaldo mecz rozpoczęli na ławce. "Bohaterem" jednak został ten drugi, który pod koniec spotkania ujrzał czerwoną kartkę i tym samym wyeliminował się z następnego meczu z Barceloną. Po tym spotkaniu Casillas przyznał: "To najgorszy mecz Realu Madryt odkąd tylko pamiętam".

4.03.2007
Real Madryt 1-1 Getafe CF

Podopieczni Capello musieli się zmierzyć z dobrze dysponowanym Getafe, a także arbitrem Teixeirą Vitienesem, który nie podyktował dwóch rzutów karnych dla gospodarzy. Pierwszy z nich powinien zostać odgwizdany na sześć minut przed pierwszą bramką dla Getafe, kiedy to José Antonio Reyes został sfaulowany przez bramkarza gości. Drugi natomiast miał miejsce w 80. minucie (przy wyniku 1:1), kiedy to faulowany w polu karnym był Antonio Cassano. Po tym remisie rozpoczęła się słynna remontada Królewskich.

30.09.2007
Getafe CF 0-1 Real Madryt

Bernd Schuster, jako trener Realu Madryt, powrócił na stadion swojego byłego zespołu. Gospodarze byli w tym spotkaniu dużo lepsi od rywala, ale za sprawą fantastycznego Casillasa (aż 24 sytuacje podbramkowe) Królewskim udało się zachować czyste konto. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Sergio Ramos, któremu asystował Arjen Robben.

24.02.2008
Real Madryt 0-1 Getafe CF

Real Madryt strzelił sobie w stopę. Arjen Robben zdobył w drugiej połowie bramkę dla gospodarzy, która nie została ostatecznie uznana. Mimo to, nieświadomi tego Miguel Torres, Fabio Cannavaro, Sergio Ramos, Fernando Gago i Royston Drenthe (aż trzech obrońców) świętowali trafienie Holendra w rogu boiska. Getafe wykorzystało tę sytuację i przeprowadziło szybką kontrę, która zakończyła się bramką Uche. "Straciliśmy bramkę niczym grupa czterolatków", przyznał po spotkaniu Guti.

29.11.2008
Getafe CF 3-1 Real Madryt

Real Madryt stawił się w Getafe po dwóch zwycięstwach z rzędu (Recreativo i BATE Borysów), mając w pamięci to, że Ramón Calderón obiecał zawodnikom premie, jeśli uda się im wygrać pięć meczów z rzędu. Passa ta zakończyła się właśnie w Getafe. Gospodarze zdobyli najpierw dwie bramki, na które w drugiej połowie odpowiedział Javier Saviola. Królewskim nie udało się jednak odwrócić losów meczów, co wykorzystał Albín, dobijając rywala.

21.04.2009
Real Madryt 3-2 Getafe CF

Nieprawdopodobny pojedynek. W pierwszej połowie bramki zdobyli Roberto Soldado oraz Gonzalo Higuaín. W 84. minucie meczu gości na prowadzenie wyprowadził Albín. Bardzo szybko jednak ładnym trafieniem z rzutu wolnego wyrównał Guti. Następnie jednak Pepe sfaulował w polu karnym Casquero, po czym wymierzył mu kilka kopniaków, za co z miejsca został wyrzucony z boiska. Sam poszkodowany nie potrafił jednak z jedenastu metrów pokonać Casillasa. W 93. minucie zwycięską bramkę dla Realu Madryt zdobył Higuaín. Po zakończeniu spotkania doszło do spięcia pomiędzy Marcelo a Catą Díazem.