Real Madryt 3:0 Mallorca! Superpuchar jest nasz!

Królewscy pogromili RCD Mallorkę 3:0 na własnym stadionie i wygrali...

Królewscy pogromili RCD Mallorkę 3:0 na własnym stadionie i wygrali Superpuchar Hiszpanii! Zatem pierwsze trofeum w sezonie 2003/2004 trafia do gabloty przy stadionie Santiago Bernabéu. Warto jednak dodać, że dziś zobaczyliśmy zupełnie inny Real od tego sprzed chociażby paru dni. Blancos zagrali jeszcze lepiej w ataku i jeszcze skuteczniej w obronie. Mimo, że przez pierwszą połowę zagubiony nieco był Raul Bravo. W ataku natomiast podziwialiśmy mniej więcej to, co w zeszłym sezonie. Najpierw gola "do szatni" (w 44. minucie meczu) strzelił niezawodny Raúl. Solową akcję przeprowadził Zidane, który strzelił płasko pomiędzy trzema obróńcami Mallorki, a Leo Franco odbija piłkę wprost pod nogi Roberto Carlosa, który następnie "na tacy" wykłada futbolówkę Raúlowi. Po przerwie gola zdobywa Ronaldo. W 52. minucie świetnym podaniem popisał się Figo, dość sporna sytuacja, bo wydawało się, że Ronnie jest na spalonym, ale sędzia puścił grę. Ronaldo doskonale mierzy futbolówkę między nogą Leo Franco, a lewym słupkiem jego bramki. 2:0! W 72. minucie Mallorkę dobija David Beckham, który odgrażał się, że strzeli w debiucie madryckim gola. I strzelił i to z dość nietypowej dla niego sytuacji. Przed sezonem mówiło się, że to on ma być tym, który centruje wszystkim idealnie na głowy, a teraz się okazuje, że to Becksowi trzeba wrzucać. Anglik strzelił gola głową z 14 metrów po doskonałym dośrodkowaniu z lewej strony Ronaldo. Leo Franco popełnił kardynalny błąd. Sędzia kończy mecz regulaminowo i Real zdobywa Superpuchar Hiszpanii! Radość piłkarzy i kibiców! Świetny mecz Casillasa, który jezcze raz pokazał, że jest niesamoitym golkiperem i najmocniejszym w tej chwili punktem Królewskich, jego pozycja jest niezagrożona. Poza tym po profesorsku zagrał Zizou, ale już zdążył nas do tego przyzwyczaić... By poznać przebieg meczu i ocenę naszych ulubieńców, zapraszam już niedługo na relację z rewanżowego meczu. Przygotuje ją dla Was, jak zawsze Blanco. Hala Madrid!