Madridistas grali w reprezentacjach

Argentyna, Portugalia i Francja zachowują szanse na Mundial

Portugalia wciąż w grze
Portugalia zgłasza swoje aspiracje do barażu o prawo wyjazdu do Afryki w 2010 roku. Podopieczni Carlosa Queiroza wykonali ogromy krok ku awansowi, pewnie wygrywając wczoraj z Węgrami 3:0. By ostatecznie zapewnić sobie awans do baraży, Portugalczycy będą musieli pokonać w środę w Guimarães reprezentację Malty. Niesamowity pech przydarzył się zawodnikowi Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, który doznał kontuzji i prawdopodobnie czeka go piętnastodniowy rozbrat z piłką nożną. Inny reprezentant Realu Madryt w Selecção das Quinas, Pepe, pauzował za żółte kartki i mecz obejrzał z trybun Estádio da Luz.

Argentyna ratuje awans w 93. minucie.
Argentyna pokonała, w meczu trzymającym w napięciu do ostatnich sekund, reprezentację Peru 2:1. Dzięki wygraniu pierwszego z dwóch ostatnich "finałów", podopieczni Diego Maradony wciąż zachowują szanse na awans do Mundialu w Republice Południowej Afryki. Napastnik Realu Madryt, Gonzalo Higuaín, który wybiegł w pierwszej jedenastce Albicelestes, zdobył bramkę w swoim debiucie w dorosłej reprezentacji w 48 minucie spotkania, otwierając wynik meczu. Później spotkanie nieco się zmieniło, do głosu dochodzili Peruwiańczycy, co zostało im wynagrodzone w 89. minucie, kiedy wyrównującą bramkę zdobył dobrze znany polskim kibicom Hernán Rengifo. Kiedy wydawało się, że konfrontacja zakończy się remisem i absolutnie nikt nie dawał żadnych szans na zgarnięcie kompletu punktów Argentynie, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Martín Palermo zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Tym samym, po zwycięstwie 2:1 z Peru, Argentyna zależy już tylko od siebie w kwestii awansu do Mistrzostw Świata w RPA. W środę piłkarze Maradony zmierzą się w bratobójczym pojedynku z Urugwajem, w którym jedynie zwycięstwo da zarówno jednym, jak i drugim bezpośredni awans do Afryki. Argentyna Gonzalo Higuaína nie zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata jedynie wtedy, gdy polegnie z Urugwajem na mitycznym Estadio Centenario w Montevideo, a Ekwador wygra na wyjeździe z Chile.

Inne spotkania
Ponadto, dziesięciu innych piłkarzy rozgrywało lub rozgrywać będzie spotkania w barwach swoich reprezentacji. Francja (w barwach której występuje Karim Benzema oraz Lassana Diarra) rozgromiła w Guingamp drużynę Wysp Owczych 5:0 i zapewniła sobie prawo startu w barażach, by przedłużyć marzenia o występie na Mundialu w Republice Południowej Afryki. Dwie bramki Gignaca, jedna Gallasa, Anelki i Benzemy pozwalają francuskim fanom dalej wierzyć w awans Les Bleus. W środę Francuzów czeka mecz z Austrią.

Ponadto, Hiszpania, która już zapewniła sobie awans do Mistrzostw Świata, pokonała na wyjeździe reprezentację Armenii 2:1. Warto dodać, że do wyjściowej jedenastki La Selección powrócił defensor Królewskich, Sergio Ramos. W meczu z Armenią wolne dostali inny reprezentanci Los Blancos: Iker Casillas, Raúl Albiol i Xabi Alonso.

Polska z Jerzym Dudkiem w kadrze poległa 2:0 z Czechami. Polak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Z kolei Rafael van der Vaart rozegrał 64 minuty w koszulce reprezentacji Holandii. Oranjes rozegrali towarzyskie spotkanie w Sydney z Australią. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jeszcze dziś reprezentacja Brazylii, z Kaką w składzie, zmierzy się z Boliwią, zaś Mali Mahamadou Diarry podejmować będzie Sudan.