Sprzedani, wypożyczeni (1)

Jak się wiedzie byłym i obecnym <em>madridistas</em>?

Wraz z nowym sezonem inaugurujemy nowy cykl na cyfrowych łamach RealMadrid.pl, w którym będziemy informować o występach byłych i wypożyczonych zawodników Realu Madryt. Wprawdzie już kiedyś realizowaliśmy podobny pomysł, został on jednak zarzucony.

Latem tego roku zespół Królewskich opuściło aż trzynastu piłkarzy, w tym niejeden z naszych ulubieńców. Postaramy się monitorować ich kariery, podobnie jak kilku, kilkunastu innych zawodników, którzy opuścili Madryt w ostatnich latach.

ZawodnikMeczWystęp
Arjen RobbenBayern-Wolfsburg 3:02 gole/ grał w 2 poł.
Klaas-Jan HuntelaarMilan-Inter 0:4grał od 64'
Wesley SneijderMilan-Inter 0:4grał od pocz.
Álvaro Negredo (o.p.)Valencia-Sevilla 2:0grał od 56'
Javi GarcíaBenfica-Vitoria 8:1gol/ grał od pocz.
Javier SaviolaBenfica-Vitoria 8:1grał od pocz.
Daniel Parejo (w)Racing-Getafe 1:4asysta/ grał od pocz.
Alberto Bueno (w)Almeria-Valladolid 0:0nie grał
Miguel Torres (o.p.)Racing-Getafe 1:4nie grał/z
Gabriel HeinzeOM-Bordeaux 0:0grał od pocz.
Fernando MorientesOM-Bordeaux 0:0grał od 74'
Fabio CannavaroAS Roma-Juventus 1:3grał od pocz.
Míchel SalgadoBlackburn-West Ham 0:0nie grał
Jordi CodinaRacing-Getafe 1:4nie grał
Juan MataValencia-Sevilla 2:0gol/ grał od pocz.
Roberto SoldadoRacing-Getafe 1:4trzy gole/ grał od pocz.
RobinhoPortsmouth-MC 0:1nie grał

(w) - wypożyczony, (o.p.) - opcja pierwokupu

Największe zainteresowanie wzbudziły derby Mediolanu, w których Inter rozbił AC Milan 4:0. Prawie prosto z lotniska na murawę San Siro trafił Wesley Sneijder, który nie tylko grał od początku, ale i zebrał pochlebne recenzje. Kilka razy ostro i efektownie uderzał z dystansu, po faulu na nim z boiska wyleciał Gattuso, a przede wszystkim Holender wykonywał założenia taktyczne Jose Mourinho, operując aktywnie za dwójką napastników.

Rodak Sneijdera w AC Milan, Klaas-Jan Huntelar, wszedł na boisko w drugiej połowie i był równie bezradny, co upokorzona drużyna trenera Leonardo.

Wielkim debiutem Arjena Robbena był zwycięski dla Bayernu Monachium mecz z aktualnym mistrzem Niemiec Wolfsburgiem. "Latający Holender" rozpoczął mecz w drugiej połowie i zdobył dwie bramki, po dynamicznych wyjściach w parze z Frankiem Ribéry'm.

Głośnym echem w Hiszpanii odbił się hat-trick Roberto Soldado w meczu Racingiem, podobnie jak i dobry występ i efektowna asysta Daniego Parejo.

W Portugalii Benfica rozbiła aż 8:1 Vitorię Setubal, a wynik meczu otworzył Javi García.

W hicie ligi francuskiej Olympique Marsylia bezbramkowo zremisowało z Bordeaux. Gabi Heinze rozegrał solidne spotkanie, na kilkanaście minut pojawił się na boisku Fernando Morientes.

Były kolega Gabiego z obrony Realu Madryt, Fabio Cannavaro, z powodzeniem dyryguje obroną Juventusu. Wyjazdowe zwycięstwo 3:1 nad Romą było łatwe i pewne. Co więcej, "Stara Dama" w ostatniej chwili kupiła lewego obrońcę włoskiej reprezentacji Fabia Grosso. Tym samym linia defensywy zespołu składa się z trzech podstawowych obrońców reprezentacji (Grosso, Cannavaro, Chellini), oraz bramkarza Buffona.