Madridistas w reprezentacjach

Jak poradzili sobie nasi piłkarze?

Żaden z piłkarzy Realu Madryt, którzy reprezentowali wczoraj barwy swojego kraju nie zszedł z boiska pokonany. Zarówno Brazylia, Francja, Portugalia, jak i Hiszpania wygrały swoje spotkania. Remisem zakończył się mecz pomiędzy Holandią a Anglią.

Estonia 0-1 Brazylia
Podopieczni Carlosa Dungi na boisku czuli się komfortowo. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył napastnik Sevilli, Luís Fabiano. Pięćdziesiąt osiem minut na boisku spędził pomocnik Realu Madryt, Kaká. Później został zmieniony przez Júlio Baptistę.

Wyspy Owcze 0-1 Francja
Mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2010. Zespół Trójkolorowych wygrał 0-1. Bramkę do szatni, w końcowych minutach pierwszej części spotkania zdobył napastnik Toulouse FC, André-Pierre Gignac. Zarówno Lassana Diarra, jak i Karim Benzema zostali powołani na to spotkanie. Pierwszy zagrał dziewięćdziesiąt minut i zaprezentował bardzo wysoki poziom, drugi zaś całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Liechtestein 0-3 Portugalia
Sytuacja Portugalczyków w eliminacjach do przyszłorocznych MŚ 2010 w RPA jest coraz bardziej skomplikowana. Cristiano i spółka będą musieli wygrać dwa bardzo ważne spotkania we wrześniu, gdzie po trzy oczka będą musieli sięgnąć na boiskach Danii i Węgrzech. Wczoraj łatwo pokonali Liechtestein, dwie bramki zdobył Hugo Almeida, a jedno trafienie dołożył Raúl Meireles. Pepe rozegrał całe spotkanie, ponownie wystąpił na pozycji środkowego pomocnika.

Holandia 2-2 Anglia
To był pojedynek pomiędzy dwoma, aspirującymi do tytułu mistrza świata drużynami. Spotkanie zakończyło się remisem. Rafael van der Vaart i Arjen Robben reprezentowali na boisku barwy Królewskich. Pierwszy zdobył nawet bramkę. Największą gwiazdą meczu był jednak napastnik reprezentacji Anglii, Jermain Defoe, który przy stanie 2-0 dla podopiecznych Berta van Marwijka, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i doprowadził do remisu. W drugiej połowie na boisku pojawił się Wesley Sneijder.

Macedonia 2-3 Hiszpania
Mistrzowie Europy byli bardzo zaskoczeni, kiedy w pierwszej połowie meczu Goran Pandew dwukrotnie pokonał José Manuela Reinę. Hiszpanie jednak szybko odpowiedzieli, w przeciągu pięciu minut wbili rywalom trzy bramki i ostatecznie zwyciężyli. Strzelcami bramek byli Gerard Piqué, Fernando Torres i Albert Riera. Od pierwszych minut zagrali Xabi Alonso i Álvaro Arbeloa, na ławce zasiedli Iker Casillas i Raúl Albiol.