Hiszpania - RPA 2:0

Hiszpanie zwycięscy i rekordowi

Hiszpania 2:0 RPA
(Villa '50, Llorente 72' - )

Ponad pięćdziesiąt tysięcy ludzi na trybunach, gorąco wspierających gospodarzy za pomocą trąbek afrykańskich, które, w przeciwieństwie, do trąbek europejskich, nie buczą, a wydają ostre, cienkie dźwięki przypominające odgłos rozsierdzonego roju os.

Południowoafrykańczycy walczą o wejście do półfinału Pucharu Konfederacji, Hiszpanie już pewni awansu i w lekko zmodyfikowanym składzie, lecz niekoniecznie słabszym. Brak Ikera i Sergio, kilka roszad na boiskowych pozycjach.

Zgodnie z jedyną możliwą wersją przewidywanych wydarzeń, piłkarze Del Bosque przejęli kontrolę nad meczem od pierwszej minuty spotkania i budowali swoje akcje z piłką krążącą od nogi do nogi. Rywale starali się wyprzedzać Mistrzów Europy i wyprowadzać groźne, groźne w założeniu, kontry.

Z czasem gospodarze zaczęli tworzyć coraz groźniejsze akcje i gra stała się bardziej wyrównana, wynik z początku meczu nie uległ jednak zmianie.

Druga połowa spotkania rozpoczęła sie od groźnego uderzenia Xaviego z dystansu, po rzucie wolnym. W przerwie meczu nie nastąpiły żadne zmiany w składach.

W 50. minucie ofensywne wejście Cesca w pole karne, faul i rzut karny, który na bramkę... nie zamienił David Villa. Khune obronił i jego strzał, i poprawkę Puyola, lecz niecałą minutę później kapitalnym uderzeniem po przyjęciu piłki na piersi el Guaje dał Hiszpanom prowadzenie.

Druga bramka padła w 72. minucie spotkania, po rzucie wolnym z rogu boiska, a strzelił ją napastnik Athletic Llorente, płaskim strzałem po ziemi z kilku metrów.

I takim wynikiem, 2:0, zakończyło się to spotkanie. La Furia Roja awansowała do półfinału Pucharu Konfederacji bez straty punktu i bramki, a przy okazji ustanowiła rekord zwycięstw w historii rozgrywek reprezentacyjnych - 15 z rzędu. Po 14 mają Brazylia, Francja i Australia. Hiszpanie wyrównali także rekord Brazylii, 35 meczów bez porażki.