Królowie ostatnich minut

Real Madryt gra do końca

Piętnaście goli strzelonych przez Real Madryt w ostatnich pięciu minutach pierwszej bądź drugiej połowy meczu pozwoliło im zdobyć w tym sezonie aż czternaście punktów. Trafić do siatki w końcówce udało się Raúlowi (5 bramek), Higuaínowi (4), van Nistelrooyowi, Sneijderowi, Robbenowi, Sergio Ramosowi, Marcelo i Gutiemu. Wszystko to dzięki doskonałej formie zawodników, którzy utrzymują świeżość przez cały mecz.

27 września zwycięstwo w meczu z Betisem zapewnił w 92. minucie van Nistelrooy, strzelając gola dającego prowadzenie 2:1. W następnym tygodniu Raúl, pod koniec pierwszej połowy, doprowadził do remisu w pojedynku z Espanyolem (2:2). Tydzień później Higuaín wykorzystał rzut karny w 100. minucie spotkania na Estadio Vicente Calderón, dając Los Blanco zwycięstwo nad Atlético Madryt w stosunku 2:1.

W 12. kolejce Sneijder pokonał bramkarza Recreativo w końcówce pierwszej części gry. Arjen Robben popisał się trafieniem w 96. minucie meczu z Osasuną, ustalając wynik na 3:1 dla Realu. Natomiast podczas spotkania z Deportivo piłka zatrzepotała w siatce po strzale Raúla w ostatnich minutach pierwszej połowy.

Raúl (42’) i Ramos (46’) przypieczętowali również wygraną 6:1 z Betisem w 24. kolejce. W doliczonym czasie gry meczu z Athletikiem Bilbao piątego gola ekipie Los Merengues dał Higuaín (5:2). Niezawodny El Kapitan otworzył wynik w 42. minucie spotkania przeciwko Valladolid, zakończonego triumfem 2:0.

Bramki w epickim powrocie podczas meczu z Getafe również zostały strzelone w ostatnich minutach. Dwa razy bramkarza pokonał Higuaín (46', 95'), raz – Guti (88'). Z kolei do zwycięstwa 4:2 z Sevillą przyczyniły się bramki Raúla (45') i Marcelo (93').

Jak widać drużyna Juandego Ramosa nie składa broni i o ligowe punkty potrafi walczyć do ostatnich sekund, dzięki czemu kojarzona jest ze sławetnymi już remontadami, które świadczą o waleczności Królewskich.