REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2009.04.25, godz. 20:12, lovelywhite / realmadrid.com

Juande Ramos: Pepe to dobry chłopak

Co pan myśli o zawieszeniu Pepego?
Uważam, że troszkę przesadzili, ale szanuję każdą decyzję wydaną przez komisję. W pełni ją akceptuję, lecz zobaczymy, czy klub zdecyduje się od niej odwołać.

Nadal usprawiedliwia pan jego zachowanie?
Myślę, że zostałem źle zrozumiany. Uważam, że Pepe stracił głowę i kiedy kopał leżącego Casquero, nie wiedział co robi. Nie wydaje mi się, aby chciał go zranić, myślę, że stracił nad sobą panowanie i zaczął kopać wszystko dookoła. Właśnie to miałem na myśli.

Jak, pana zdaniem, będzie wyglądał powrót do Sewilli? Mówi się o tym, że panuje tam szalona atmosfera, że pojawiły się banknoty z pańskim wizerunkiem.
To będzie ważne spotkanie dla obu zespołów. Mamy różne cele, ale zdobycie trzech punktów jest równie ważne dla każdego. Będziemy musieli skupić całą uwagę na tym, aby wygrać ten mecz. Jestem zdania, że banknoty z moją twarzą są dowodem na to, iż ludzie w Sewilli lubią się bawić. To świetna sprawa, nie będę musiał kupować innych banknotów do gry w Monopoly.

To może być decydujący tydzień, ale mało mówi się o piłce nożnej.
To prawda, że nie mówi się dużo na temat zbliżających się meczów. W środku tego tygodnia miał już miejsce mecz, który skupił na sobie całą uwagę. My musimy skoncentrować się na spotkaniu w Sewilli, ponieważ będzie bardzo ważne. Do końca rozgrywek pozostaje coraz mniej meczów i zdobywanie punktów staje się coraz ważniejsze. Jedna nasza porażka przy zwycięstwie Barcelony może praktycznie zadecydować o końcowym wyniku w La Liga. To samo tyczy się Sewilli, chcą w przyszłym sezonie zagrać w Lidze Mistrzów.

Czy chciałby pan, aby na meczu z Sevillą towarzyszyli mu ochroniarze?
Uwielbiam wyjeżdżać do Sewilli. Real Madryt zawsze podróżuje z ochroniarzami, bo to wielki klub. Kiedy udajemy się z wizytą do większych miast, takich jak Barcelona, Pampeluna, Bilbao, Walencja czy Sewilla, zawsze towarzyszy nam większa liczba ochroniarzy. To nie dotyczy tylko do mnie.

Prezes Getafe powiedział, że takie zachowanie, jakie zaprezentowali Marcelo i Pepe, w przyszłości będzie wywoływać niechęć do Realu Madryt również na innych stadionach.
Nie skomentuję jego słów. Jedyną rzeczą, którą chcę powiedzieć, jest że piłkarze na boisku mają swój „język” porozumiewania się. Prawdą jest, że „co zdarzy się na murawie, pozostaje na murawie”. Jest wiele spraw, o których nie mamy pojęcia. Wierzę, że coś złego musi się wydarzyć, żeby piłkarz postąpił w taki sposób.

To, co Pepe zrobił na boisku, wyglądało jak przestępstwo prosto z ulicy.
Czy naprawdę uważasz, że człowiek na ulicy czuje to samo co piłkarz, który występuje przed stu tysiącami ludzi i ryzykuje stracenie tytułu mistrzowskiego? Pomimo tego nie uważam, że jego występek może być usprawiedliwiony. Stracił nad sobą panowanie i daj ponieść się emocjom.

Jakie są pana stosunki z prezesem Del Nido?
Pracowaliśmy razem dwa i pół roku dla dobra Sevilli. Moje stosunki z nim są normalne, profesjonalne i pełne szacunku, jak zawsze.

Co najbardziej martwi pana w nieobecności Pepego?
Tak naprawdę nic. Każdy piłkarz ma swoją charakterystykę. Jestem przekonany, że ktokolwiek zajmie jego miejsce będzie gorszy w niektórych rzeczach, w innych zaś lepszy. Ludzie dużo mówią na temat braków w składzie, ale to najmniej mnie martwi. Real Madryt ma ponad dwudziestu zawodników, którzy pomogą przetrwać takie sytuacje. A jeśli się nie uda, nie będzie to miało nic wspólnego z byciem gorszym czy lepszym.

Czy rozmawiał pan z Marcelo na temat jego zachowania?
Musimy potraktować to ze szczególną uwagą, ale rzeczy, które zdarzają się podczas spotkania, są zawsze poprzedzone czymś innym.

Jak Pepe czuje się po tym, jak został zawieszony?
Zaczyna się już przyzwyczajać, wiedział, że zostanie mu wymierzona surowa kara. Wie, że musi zapłacić za to, co zrobił. To dobry chłopak i zaakceptował tę decyzję.

Czy niepowoływanie Marcelo na następny mecz byłoby dobrą nauczką za to, co zrobił?
Real Madryt nie będzie porzucał piłkarzy z jakiegokolwiek powodu. Nie damy urlopu na ten weekend zawodnikowi, który jest w świetnej kondycji.

Myśli pan, że kluby podchodzą inaczej do meczów z Realem Madryt, a do meczów z Barceloną inaczej?
Nie mogę tego wiedzieć. Myślę, że wszyscy chcą wygrywać, ale Barcelona to walec drogowy, który rozjeżdża wszystko. Co do tego nie mam wątpliwości.

Jak czują się Huntelaar i Cannavaro?
Trenują z resztą zespołu. Naturalnie nadal są trochę podenerwowani [możliwą absencją], ale do meczu pozostały jeszcze 24 godziny, podczas których zadecydujemy co z nimi zrobić.

Czy nie boi się pan, że jeśli mecz będzie „napięty”, emocje mogą wymknąć się spod kontroli?
Nie wydaje mi się. Kibice Sevilli są pełni pasji i gorąco dopingują, ale są też stuprocentowo spokojni. Nie będzie niczego, co można by krytykować.

REKLAMA

Komentarze

2009.04.26, godz. 12:30, Rufus92
oby Pipita nie dostał zółtej bo na GD bedzie ch*jowo...
2009.04.26, godz. 11:01, dominik1042
Wygrać zdobyć 3 punkty i do przodu ;p
2009.04.26, godz. 10:30, aneta73
ale we wtorek to nie był dobrym chłopcem:)
2009.04.25, godz. 21:28, robinhob4
ale tekst o baknotach i Monopolu mnie rozbawił :D Dobrze ze nie daje sie prowokowac :D
2009.04.25, godz. 21:19, szygulal
oby tylko Higuain nie dostal zoltka... bo jak nie zagra z barcą... to juz w ogole nie mamy szans... :((
2009.04.25, godz. 21:06, polly
wygraaać !
2009.04.25, godz. 21:00, NaSa85
'Nie mogę tego wiedzieć. Myślę, że wszyscy chcą wygrywać, ale Barcelona to walec drogowy, który rozjeżdża wszystko. Co do tego nie mam wątpliwości.' - Amen
2009.04.25, godz. 20:47, marcin_diarra15
Zobaczymy jak jutro bedzie
2009.04.25, godz. 20:42, kamil848
Kara jest bardzo dobra. Gdyby jakikolwiek zawodnik kopnął zawodnika realu byla by niesamowita burza i myśle ze na komisji ligi by sie nie skonczyło. Jeśli chcemy być szanowani przez innych to ich szanujmy.
2009.04.25, godz. 20:37, lovery
oczywiście ze z kara dla pepego przesadzili powinien dostać ostrą reprymendę a karę dopiero jak kogoś zabije
2009.04.25, godz. 20:30, kepler
Dobry trener. Zgadzam się z nim w każdej kwestii.
2009.04.25, godz. 20:24, fiki15
"To świetna sprawa, nie będę musiał kupować innych banknotów do gry w Monopoly. " mocne :D
2009.04.25, godz. 20:23, El Rey
"To świetna sprawa, nie będę musiał kupować innych banknotów do gry w Monopoly".

On zamierza zbierać te banknoty?
2009.04.25, godz. 20:17, EjPii_7
Czy Pepe się powiesi?? Co myślał Pepe?? Pepe i 30 złych uczynków? Grzeszny Pepe... Zło i trwoga... ; "chłopak z ulicy: Pepe" ; "Slumdog: Pepe" - już jutro w Fakcie.....
No i Real ma 18pkt przewagi nad Sevillą ale kogo to obchodzi ważny jest PEPE
2009.04.25, godz. 20:14, fanUTD
tak się litujecie nad nim to jest chop który ma 27lat
2009.04.25, godz. 20:14, fanUTD
on tylko kopnął leżącego każdy by tak zrobił ta seria newsów to żal

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama