Młodzi Hiszpanie zwycięscy

Sparing reprezentacji U-20 z Egiptem

W pierwszym z dwóch meczów towarzyskich reprezentacja Hiszpanii U-20 pokonała na wyjeździe Egipt 2:0. Bramki zdobyli Iván Bolado i Aarón Ńíguez.

Na ostatnie piętnaście minut spotkania wybiegł Dani Parejo, a drugi madridista, Tomás Mejías, ostatecznie nie pojawił się na murawie stadionu Petro Sport w Kairze.

Dwumecz jest dla obu drużyn etapem przygotowań do Mistrzostw Świata reprezentacji U-20, które odbędą się właśnie w Egipcie pomiędzy 24 września a 16 października.

Pierwszą bramkę zdobył już w 6. minucie spotkania Iván Bolado po podaniu Jordiego Alby i uderzeniu głową. Drugą bramkę strzelił w 43. minucie Aarón Ńíguez po indywidualnej akcji lewym skrzydłem.

Podopieczni trenera Luisa Luis Milli mieli wyraźną przewagę w pierwszej części spotkania, w drugiej do ataku rzucili się gospodarze i bramkarz de Gea miał sporo pracy.

Rewanż już jutro, także na stadionie Petro Sport w Kairze.

Egipt: Mohamed Abo Gabal, Islam Ramadan, Yasenn Alaam (m. 63 Mostafa Mahmud), Ayman Ashraf (Said Hasan), Salam Soleiman, Mostafa Galal, Hasan Arafat, Taha Mohamed, Ali Elarabi, Ahmed Fathi, Marzaa Salah (m. 75 Mahmud Tobi).

Hiszpania: David de Gea, Mario Gaspar Pérez (m.75 Manuel Castellano), Didac Vila, Alberto Tomás Botia, Pedro Alcalá, Ignacio Camacho, Aarón Ńíguez (m. 75 Daniel Parejo), Eduardo Bedia (m. 54 Andreu Fontas), Iván Bolado (m.75 Emilio Nsue), Ander Herrera y Jordi Alba (m. 56 Francisco Mérida).

Bramki: 0-1, m.6: Iván Bolado. 0-2, m.43: Aarón Ńíguez.

Sędzia: Ibrahim Noridi (Egipt)