/ as.com

Guti powraca do wyjściowej jedenastki

Siedemdziesiąt dni "14" poza podstawowym składem

José María Gutiérrez Hernández powraca do wyjściowej jedenastki po siedemdziesięciu dniach przerwy. Ostatni raz wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Valencią 20 grudnia 2008. Spotkanie zakończył z kontuzją. Od tamtego czasu nie grał wcale, za wyjątkiem 45 minut w meczu z Betisem i połowy meczu z Liverpoolem.

Dzisiaj Junade da pomocnikowi Realu Madryt szansę na grę od początku ze względu na kontuzję Fernando Gago, jednak nie wyklucza to możliwości zdobycia przez Gutiego miejsca w składzie na dłużej ("Jest jednym z tych, którzy mają głębszą wizję gry", powiedział Juande). Na chwilę obecną faworytami szkoleniowca są Lassana Diarra i Fernando Gago, jednak wszystko może się zmienić.

Zerwanie mięśnia płaszczkowatego lewej łydki nie pozwoliło wychowankowi grać w najlepszym momencie Realu Madryt w sezonie. W jedenastu meczach, w których Gutierrez nie wystąpił, Królewscy zanotowali dziesięć zwycięstw i jeden remis (31 punktów na 33 możliwe). Trzy razy José María wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Los Blancos zwyciężyli wtedy dwa spotkania i jedno zremisowali (7 punktów). Natomiast w dziesięciu spotkaniach, gdy był on podstawowym graczem, Madryt wygrał pięć meczów i tyle samo przegrał (15 punktów).

Od debiutu w sezonie 95/96, Guti szesnaście razy stawał na przeciwko Espanyolowi, dziesięciokrotnie wygrywając, raz remisując i odnosząc jedną porażkę. Na Montjuïc rozgrywający Królewskich zagrał sześciokrotnie i tutaj bilans nie wygląda tak kolorowo: wygrana, remis i 4 porażki. Do tej pory "14" strzeliła tylko jedną bramkę ekipie Los Pericos. Było to 4 lutego 2006, kiedy Real Madryt wygrał 4-0.