/ as.com

Juande: Real jest w stanie wygrać na Anfield

Pomeczowy wywiad z trenerem Królewskich

Zadecydowały małe detale.
To było wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły mało okazji. Zostało dziewięćdziesiąt minut. Będziemy pracować i zobaczymy czy będziemy w stanie wygrać na Anfield. Mamy taką nadzieję.

To możliwe?
Mamy zły wynik z pierwszego spotkania, który stawia nas w gorszej sytuacji. Będziemy musieli zagrać o wiele lepiej niż dzisiaj. Wierzę w remontadę.

Liverpool był lepszą drużyną?
Nie podejmowali ryzyka. Byli świetnie zorganizowani z tyłu. A jeśli w końcowym rozrachunku udało im się dołożyć bramkę, to osiągnęli lepszy wynik niż na to zasługiwali.

Real zagrał tak jak Pan chciał?
Nasze posiadanie piłki jest trochę podstępne. Za dużo graliśmy z tyłu, a nie na ostatnich trzydziestu metrach.

Oczekiwał Pan czegoś więcej od tego spotkania?
Wierzyliśmy w osiągnięcie dobrego wyniku, ale Liverpool był dobrze ustawiony i grał bardzo blisko siebie. To było typowe spotkanie na 0:0, ponieważ nie było dobrych okazji.

Sądzi Pan, że Real był zbyt zależny od Liverpoolu?
Liverpool zagrał tak, jak się spodziewaliśmy. Musieliśmy podejmować ryzyko. Staraliśmy się atakować. Ale oni zamknęli wszystkie drogi. Dlatego postawiliśmy na Gutiego, by znaleźć ostatnie podanie, ale on też nie mógł nic zrobić. Wszystko odbyło się tak, jak przewidywaliśmy.

Dlaczego Pan nie wykorzystał wszystkich zmian?
Ponieważ piłkarze na boisku mieli wystarczające umiejętności i weszli w rytm gry. Nie widziałem innego rozwiązania, a na boisku już mieliśmy trzech napastników: Raúla, Higuaína i Robbena.

Ile procent szans daje Pan Realowi?
Jedna bramka niczego nie przesądza. Jesteśmy w trudniejszej sytuacji, ale to dopiero połowa dwumeczu. Trzeba zagrać dziewięćdziesiąt minut z wielką wiarą, ponieważ Real jest w stanie wygrać tam tak samo jak na każdym innym stadionie.