Oceny zawodników po meczu z Osasuną

Jak grali nasi?

Oceny za mecz Real Madryt - C.A. Osasuna (3:1) wystawili redaktorzy Kiełbol i Hyoga. Skala 0-10.

Iker Casillas
Kiełbol: Obronił to co było do obronienia. Bez fajerwerków, bo i pracy nie było przesadnie dużo. Może podziękować sędziemu, że nie musiał dwukrotnie bronić rzutów karnych. 7

Hyoga: Bez zarzutów. W pierwszej połowie to Osasuna atakowała, więc i Iker nie mógł się nudzić, kilka bardzo dobrych interwencji, przy bramce bez żadnych szans. Pewny w swoich ruchach. 8

ŚRDENIA: 7,5

Sergio Ramos
Dobry występ uwieńczony golem. Sergio systematycznie powraca do odpowiedniej dyspozycji. Jest już dobrze, będzie jeszcze lepiej. 8

Bardzo dobry występ Sergio. Brał udział w akcjach ofensywnych w pierwszej połowie, w drugiej przesunięty do środka defensywy, gdzie radził sobie równie dobrze. Oddał jeden celny strzał z 30 metrów, a przy dodatkowym błędzie bramkarza zdobył bramkę. 8

ŚRDENIA: 8

Fabio Cannavaro
Stracona bramka idzie na jego konto, chociaż ja osobiście uważam, że był w tej akcji faulowany. Włoch jest w niezłej formie co pokazał w kilku interwencjach, błędy się oczywiście zdarzają ale któż ich nie popełnia? 6

Podobnie jak Pepe pewny w defensywie, nie brał udziału w akcjach pod bramkowych. Zmieniony w drugiej połowie przez Huntelaara. Zmiana oczywiście typowo taktyczna. 7

ŚRDENIA: 6,5

Pepe
Kilka razy interweniował niepewnie i spóźnił krycie ale ogólnie nie było źle. Gdy w drugiej połowie faulował w polu karnym na chwile stanęło mi serce, na szczęście upiekło mu się. Zagrał poprawnie aczkolwiek może - i powinien - grać jeszcze lepiej. 7

Pewny swoich poczynań. Coraz częściej przekonuje mnie do swojej wartości. W drugiej połowie powalił rywala w naszym polu karnym, jednak sędzia nie podyktował jedenastki, pomimo tego Kepler zasługuje na brawa. 8

Gabriel Heinze
Brak mu pewności siebie, zdarzają się głupie błędy i straty, które przeplata z udanymi, interwencjami. Nie było wcale tak źle. Jednak od tej klasy zawodnika możemy śmiało wymagać o wiele więcej. 6

Heinze odstawał od całej naszej defensywy w tym spotkaniu. Szarżujący na prawej stronie Punal bardzo często ogrywał Argentyńczyka i stwarzał zagrożenie pod naszą bramką. 6

ŚRDENIA: 6

Lassana Diarra
Dobry występ Francuza. Ruchliwy zadziora, starał się być wszędzie, przeszkadzał, odbierał, odzyskiwał, nękał. Na obronie także spisywał się dobrze. Jeszcze trochę i będziemy mogli ogłosić światu, że mamy następcę samego, wielkiego Makelele. 8

Francuz znowu zagrał świetny mecz. Przesunięty z konieczności na prawą obronę radził sobie równie dobrze jak na swojej nominalnej pozycji. Wiele celnych zagrań do partnerów, może trochę za często wdawał się w dryblingi z rywalami. 8

ŚRDENIA: 8

Fernando Gago
W pierwszej połowie słabo mu szło z przodu, miał kreować grę, jak było wszyscy widzieli. Inną sprawą jest to, że miał liche wsparcie. On jednak czuje się znacznie lepiej gdy powierza mu się jedynie zadania defensywne, na to wygląda. Z tego wywiązuje się całkiem dobrze. W drugiej połowie rozkręcił się i dawał radę, dzielnie sobie poczynał na swojej ulubionej pozycji 7

Dla mnie zasługuje on nawet na miano zawodnika meczu. Świetnie odbierał piłkę, podawał i konstruował akcję. Raz był bardzo bliski strzelenia gola, jednak minimalnie chybił. 9

ŚRDENIA: 8

Wesley Sneijder
Klapa, nie wyszedł mu mecz, a raczej te 45 minut. Uaktywniał się jedynie gdy przychodziło do wykonywania stałych fragmentów. To stanowczo za mało. Zawiódł. 3

Słabiutki występ Holendra. Wiele niecelnych zagrań, głupich strat i nie przemyślanych decyzji. W drugiej połowie zastąpił go jego rodak Van der Vaart i o dziwo zagrał lepiej niż on sam. 5

ŚRDENIA: 4

Arjen Robben
Nie był tak widoczny jak w ostatnich meczach, pierwszą połowę przespał jak większość partnerów z ofensywy. I co z tego? Znowu został bohaterem! Kolejna asysta, kolejny gol. Holender to obecnie obok Higuaina najpotężniejsza broń Realu. Nie potrzebujemy Messiego, mamy Robbena! Wielki zawodnik w Wielkim klubie. 9

Arjen przyzwyczaił nas już do swoich popisowych zagrań i akcji indywidualnych. W tym meczu miał ich może mniej niż zwykle, ale każda z nich siała postrach w szeregach obronnych Osasuny. Asysta i gol – brawa. 9

ŚRDENIA: 9

Raúl González
Cóż… jak to kapitan, dawał przykład, wracał, walczył, absorbował uwagę obrońców, dobra gra bez piłki… Gdyby strzelił gola dostałby taką samą ocenę jak Pipita, nie strzelił, szkoda. 6

Słaby mecz Raúla. Jedna sytuacja w całym meczu mówi sama za siebie. Nie pokazywał się partnerom do gry. Naprawę kapitanie, słabiutko. 5

ŚRDENIA: 5,5

Gonzalo Higuain
Zapierająca dech w piersiach akcja z pierwszych minut zapowiadała dobry występ Pipity. Zgasł jednak na większość meczu. Przyczaił się by w odpowiedniej chwili wyrosnąć – jak to ma w zwyczaju – jak z podziemi, rozprowadził piłkę do Robbena, stał się niewidocznym dla obrony i ostatecznie ukąsił. Przebiegły niczym lis, zabójczy niczym kobra. 12 gol w lidze. Czy jeszcze ktokolwiek wątpi w talent tego znakomitego młodziana? 8

Nasz najlepszy snajper rozegrał dobre spotkanie. Zdobył bardzo ważną bramkę, nie bał się pojedynków jeden na jeden. Może powoli trzeba zacząć mówić o nim jak on naszym prawdziwym Cracku? 8

ŚRDENIA: 8

Klass-Jan Huntelaar
Miał swoją okazję, dwie nawet. Niczego wielkiego nie zaprezentował. Czekamy na eksplozje talentu Klaasa. 6

Kolejny przeciętny występ Holendra. Oddał jeden celny strzał na bramkę, w dodatku tak lekki, że bramkarz chwycił go bez problemów. Potrzebuje jeszcze czasu. 6

ŚRDENIA: 6

Rafael van Der Vaart
Moim zdaniem nie było najgorzej. Jeszcze nie to co chcielibyśmy oglądać ale znacznie lepiej niż w poprzednich meczach. Holender grał agresywnie, dobry pressing, rozruszał naszą drugą linię. Był bardzo bliski strzelenie gola. Mam nadzieje, że w końcu coś ustrzeli i pomoże mu się to odblokować. Wierze, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Madrycie. 6

Zmienił Sneijdera w drugiej części meczu i o dziwo zagrał od niego lepiej. Miał jedną sytuację w której to mógł zdobyć bramkę, jednak minimalnie się pomylił. 7

Marcelo
Jego wejście ożywiło grę w ofensywie, miał dużą chęć do gry, bardzo chciał się pokazać z dobrej strony. Miał ku temu znakomita okazję, nie zachował zimnej krwi, spalił się. Może następnym razem.. 6

Obrońca, który zmienił Raúla pod koniec spotkania miał jedną bardzo dobrą okazję na podwyższenie rezultatu. Ogólnie jednak czasu było zbyt mało by mógł coś wnieść do drużyny. 6

ŚRDENIA: 6

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,8

Trener Juande Ramos
W pierwszej połowie było źle, bardzo źle. Zawodnicy nie byli odpowiednio umotywowani, nie chciało im się, Grali ospale. Dwóch pomocników o charakterystyce defensywnej w środku, w meczu z outsiderem? Wolne żarty. Mógł poeksperymentować i wystawić np na środku Van der Vaarta za Gago bądź Diarre. No, ale po przerwie pokazał, że ma jaja, zaryzykował, wycofał obrońcę, zapewne solidnie opierniczył piłkarzy i mamy efekt – 3 punkty. To najważniejsze. 7

Brawa dla tego Pana. Całkowicie przemeblował skład w drugiej połowie, przez co nasi piłkarze częściej atakowali bramkę Osy. Dobre zmiany, dobry nos – być może jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. 9

ŚRDENIA: 8

Sędzia
Błędy, które wg mnie miały znaczący wpływ na przebieg i wynik meczu. Przy golu dla Osasuny był faul na Cannavaro (takie jest moje odczucie), Włoch był ewidentnie popychany ręką. Później dwa rzuty karne, które powinny zostać odgwizdanie, nie zostały podyktowane. Dwa razy faulowany był Juanfran, dwie żółte kartki za symulowanie i osłabienie zespołu w momencie kiedy nie wszystko było jeszcze stracone… ten sędzia powinien odpocząć od Primera División… 2

Arbiter nie podyktował dwóch rzutów karnych dla gości. Pod koniec spotkanie wymknęło mu się troszkę spod kontroli. 5